Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bonyolult továbbtanulási...

Bonyolult továbbtanulási helyzet koronavírus idején?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg, hogy rájöttem, hogy nem szeretném folytatni a szakot, amit elkezdtem. Már nem tetszenek a tantárgyak, az elején még bejött, aztán meg jött a távoktatás és sajnos csak most világosodtam meg, hogy én ezt nem akarom csinálni. Sem a szakot, sem a jövőbeni munkát.

Ez elég szar helyzet, mivel így egy teljes évet ki kellene hagynom, ha váltani akarnék, ami így a korona közepén, nulla végzettséggel elég kevés lehetőséggel kecsegtet.

Most szerintetek mit csináljak, menjek vissza, ha már nincs jobb lehetőség vagy mi legyen? Olyan kilátastalan vagyok😟



2020. aug. 28. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szak ez?
2020. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy megnézed, milyen tárgyak lehetnek azok, amiket elfogadnak a másik szakon a jelenlegi képzésben szereplők közül, és azok közül minél többet elvégzel. Persze ezzel fogynak az államilag finanszírozott féléveid és esetleg még egyéb költségeid is lehetnek (kollégium pl.), de előrébb leszel és diákmunkát is vállalhatsz.


Voltak ígéretek, hogy most keresztfélévben több szakon is indul képzés - persze kérdés, ebből mennyi lesz a valóság, de ha mázlid van, kezdhetsz akár februárban is.

2020. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mekkora a kereseti lehetőség bruttó/nettó? Mi nem tetszik a tantárgyakban?
2020. aug. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gazdasági szakon vagyok.

Igazából rájöttem, hogy nem excel táblák között képzelem el az életem és van még jópár matekos tárgy, amihez nem sok motivációm van jelenleg, mivel egyáltalán nem szeretnék ebben elhelyezkedni.

2020. aug. 29. 07:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is egy teljes évet hagytam ki érettségi után, mert később jöttem rá, milyen irány érdekel, násrészt a tanárok nem tanították a tárgyakat rendesen. 1 év igaz sok, de arra is jó, hogy elgondolkozhass, mit szetetnél csinálni. Kémiát, bioszt én 0ról vetzem át kn 1 év alatt, s nekem jó is volt ez az egy év a felkészüléshez. Esetleg újraérettségiznél vagy csak más szakot szereznél választani? :)
2020. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!