Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nyíg minden ember...

Miért nyíg minden ember azért, hogy zárjanak be az iskolák?

Figyelt kérdés

Ahogy telik-múlik az idő egyre több ember azon akad ki, hogy engedélyezik az iskolák nyitva tartását. Javarészt ezek az emberek nem diákok, hanem felnőttektől hallom.

De mégis mi a baj a mostani rendszerrel? Szerintem teljesen elfogadható az, hogy ahol megjelenik a fertőzés ott 1-2 hétre átállnak digitális oktatásra. Igen, valóban olvasni a hírekben, hogy sorba zárnak be iskolák, óvodák, de még mindig jobb mintha egész országban bezárna.

Ti mit gondoltok?



2020. szept. 5. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted az jó hogy egész nap maszkban kell ülni az egyetemeken? 100+ ember között?
2020. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Biztosan nem olyanok akarják, hogy bezárjon, akiknek 2-3 alsós gyereket kéne odahaza tanítani munka mellett, ezt gondolom.
2020. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Bejárós egyetemista vagyok. Jelenléti oktatást terveznek. Az egyetemi közeg COVID nélkül is egy vírustenyészet; korábban sosem voltam beteg, de amióta ide járok, MINDEN félévben elkapok valamit. Aztán majd hazahozom. Szerintem felelőtlenség - ha nem térnek észhez, egyéni tanrendet fogok kérni, de nem tudom, megadják-e majd.
2020. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Azt megertem, hogy az általános iskolák nem zárnak be (a húgom most 4.es, ő is, anyukám is szenvedett amikor anyának kellett tanítania). A gyerekek persze egymás között átadnák a fertőzést de amíg nem jelenik meg a közegben addig nincs vész. Őket még jobban is tudják kontrollálni.

Viszont egyetemistakent fel nem tudom fogni hogy azok az egyetemek ahol nincs szükség speciális eszközök miatt a bejárásra (gondolok itt orvosi, kémiai, etc szakokra ahol laborgyakorlat van) miért kell bejárni.

Én is sokkal jobban szeretem a jelenléti oktatást, de a korosztályomban nem lehet megbízni. Csomoan járkálnak ossze-vissza bulizni, mondván rájuk nem veszélyes, de szerintem bőven vagyunk olyanok akik nagyszülőkkel /veszélyeztetettekkel élünk együtt, és ha órán elkapjuk tőlük, akkor simán hazahurcoljuk.

2020. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Én nem nyígok érte, pedig iskolás vagyok. Gyakorlatias szakmát tanulok, ezt nem lehet online ledaràlni, ezeket a dolgokat minimum egyszer nekünk is meg kell csinálni, hogy utána élesben is menjen, és még ebben gyakorlás sem volt, csak életünkben egyszer megcsináltuk a feladatot...
2020. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nyilván nem is rátok gondoltam #5-ös, illetve a kisgyermekes anyukákra, hanem tipikusan azt vettem észre, hogy elkezdtek emelkedni a számok (most én ezt nem szeretném megvitatni, hogy valósak e vagy sem mert nem erre irányult a kérdésem) és ennek következtében az emberek egyre jobban be vannak tojva. Tehát tavasszal mikor bevezették a kijárási korlátozást nem vittek fel ennyi koronást a rendszerbe, most, hogy 5-6x annyi van és az emberek ezt észreveszik, pánikba esnek és interneten fotel harcot vívva kijárási tilalom mellett érvelgetnek egymás között. Házból pedig már lassan lélegeztető gép nélkül ki sem mernek lépni.

Na ebből erednek ezek a kijelentések, hogy iskola bezárásra van szükség. Nyilván ezt nem csak interneten lehet már hallani/látni, rengeteg alkalommal mikor elsétálok az utcán valaki épp arról pletykál mikor zárnak már be végre az iskolák és tününk már el az utcákról. Szó szerint mikor melléjük érek maszk nélkül, ő 3-at hátralép, nehogy megfertőzzem. Ez már valahogy idegesítő.


Ráadásul én végzős vagyok és pont, hogy nekünk nem volna szabad digitális oktatásra áttérni. Egyik érettségi javító tanárom mesélte el, hogy 3 hónap digitális oktatás is annyit számított, hogy 70% feletti emelt kémia érettségit például nem is javított. Ha meg most októberben bevezetik akkor mi még nagyobb bajba leszünk. Szóval rettegek ezektől az intézkedésektől. Ráadásul egyik osztálytársam ha nem lesz jobban kedden tesztelni kell orvos szerint szóval... Nagyon rosszkor jött az egész :(

2020. szept. 5. 12:53
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
Én is idén végzek, idén lesz a szakmunkás vizsgám, ezért is félek, hogy hogy fogok én gyakorlatból levizsgàzni, ha megint digitális oktatás lesz. Nem tudom. Féléve nem kellett bemenni, nyári gyakorlatunk is le lett rövidítve, még jelenleg sincs iskola, szóval nem tudom mi lesz. Ötös voltam.
2020. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, a fertőzöttek számát tekintve tényleg sokkal rosszabbul állunk, mint tavasszal. Oké, több a teszt, de az a baj, hogy nagyobb arányban is pozitívak. Tehát nem azért tudunk több betegről, mert annyival több a teszt.


De más szempontból viszont felkészültebbek vagyunk, mint tavasszal. Például most már nem letiltani akarják az embereket a maszkhordásról, és van is elég maszk, biztosabb infónk van, hogy mennyit ér. Szóval az, hogy az iskolák meddig maradhatnak nyitva, most már inkább a lakosság fegyelmezettségétől függ.


Az egy hamis ellentét, mikor azt a két lehetőséget állítják szembe, hogy

(A) "nincs is vírus/csak mint az influenza/fölösleges bármit is tenni"

(B) "mindent be kéne zárni azonnal".


Nem csak ez a két opció van, a helyes megoldás most az, hogy csak ott zárunk, ahol lokális gócpont alakul ki, és közben betartjuk az olcsó védekező intézkedéseket, mert ezeknek sokkal jobb az ár-érték aránya. Például hordjuk a maszkot.

2020. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg szülő félti a gyerekét, és a nagyobbak is képesek már átlátni, hogy mik lesznek a következményei, ha hazaviszik a nagyinak, idősebb családtagoknak a vírust.

Személy szerint ezt nem tartom alaptalannak, inkább természetes reakciónak a bizonytalan helyzetre. Nem is beszélve arról, hogy a kormány a kommunikációval is nagyon félrement, és az összes logikátlan intézkedésből a legtöbb embernek az jön le, hogy fogalmuk sincs, mit csinálnak, amiben én is látok némi rációt.


Ezzel nem azt mondom, hogy figyelmen kívül hagyva a romló gazdasági helyzetet, a szülők elfogyott szabadságát és a sok visszamaradott kis falut, minden sulit le kell zárni azonnal.

Szerintem egy viszonylag jobb megoldás az arany középút lenne. Az alsósokat hagyni kéne járni, a felsősökről pedig minden általános iskolának saját hatáskörben kellene döntenie, annak függvényében, hogy mire van kapacitás. (Így talán több hely maradna az osztályok szétbontására.) Egy viszonylag komolyabb zárat tudnék elképzelni középiskolában, ahol alapjáraton digitális munkarend van érvényben. A végzősöknek legalább heti kettő konzultációs lehetőséget kéne biztosítani, és szükség esetén online segítséget, vagy akár hibrid oktatást.

Szerintem az egyetemeken maximum a gyakorlarokat kellene megtartani kis csoportban, a többi mehetne digitálisan.


Sajnos sok helyen minderre nincs lehetőség, és ez egy jóval komplexebb probléma annál, hogy legyen rá (megvalósítható) tökéletes megoldás. Kezdetnek talán az is elég lenne, ha az iskoláknak több autonómiája lenne azzal kapcsolatban, hogy hogyan oktat a járvány idején, egészen addig, amíg a fertőzöttek száma és a vírus által okozott betegség súlyossága nem indokolja a teljes bezárást/digitális oktatást.

2020. szept. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23:59-es vagyok. Azt lefelejtettem a végéről, hogy ezekkel a módszerekkel megyénként is lehetne variálni.
2020. szept. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!