Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon ciki egy helyről túl...

Nagyon ciki egy helyről túl sok hivatkozást feltűntetni egy tanulmányban?

Figyelt kérdés

Kaptam feladatnak egy kisebb kutatói munkát, nagyon szoros határidővel. Nem disszertációt vagy szakdogát írok de elég komolyan fogják venni.

Az a baj, hogy a téma kissé specifikus és csak egy-két oldalt találtam interneten, ami ezzel foglalkozik. Kvázi az összes megállapítást, parafrázist stb. csak erről a két helyről tudom leszedni. A hülye koronavírus miatt zárva nálunk a könyvtár, múzeumokba se tudok elmenni utánanézni a témának sem emberekkel találkozni interjúra. Ilyenkor mit lehet tenni? Az egész dolgozatot hivatkozzam le egy forrással? Ez nagyon hülyén fog kinézni.



2020. szept. 29. 06:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a formában, ahogy írod, tényleg elég ciki. Másrészt arról, hogy nem jutsz hozzá más forrásokhoz, pl. könyvtár, múzeum, ebben a helyzetben nem tehetsz. Jelezd a problémát annak, aki kiadta neked a feladatot!
2020. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként ha nincs más megoldás, mint mondjuk egy alfejezetet tényleg csak egyetlen forrásból megírni, akkor kivételesen érdemes úgy kezdeni, hogy "ezt a fejezetet ezért és ezért (itt azért valami szakmai érv kell) XY ezen és ezen tanulmány alapján állítottam össze". És kivételesen nem mindenhova beszúrni ugyanazt a hivatkozást.

A másik lehetőség, hogy kicsit bővíted a témát, akár úgy, hogy jobban visszamész a téma alapjaihoz, és oda felhasználsz több forrást.

2020. szept. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáltál idegennyelvű forrásokat keresni?
2020. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Górcső alá kell vennem egy művészeti ágazatot Magyarországon. A külföldi források jók a műfaji áttekintéshez, aztán paff..

Megpróbálom azért még felvenni a kapcsolatot egy két művésszel, ha valamilyen csoda folytán ma válaszolnának, akkor még jó vagyok :D

Második, ez nagyon jó ötlet, megfogadom a tanácsod. Köszönöm szépen!

2020. szept. 29. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!