Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem jól ment, de...

Az egyetem jól ment, de utáltam, mert nem tudtam beilleszkedni. A barátaim eltűntek vagy megszakadt a kapcsolat. Maradjak mesteren vagy menjek haza?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Elvégeztél egy egyetemet és még mindig úgy írsz, mint egy gimis.

Mi az, hogy menj haza? Miért? A mesterképzés és a karrierépítés attól függ, hogy hány barátod van???? Mi ez, alsó tagozat? És mi az, hogy haza? Anyuciékhoz a gyerekkori szobádba? Fel kéne nőni!

2020. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha három évet töltesz egy albérleti szobában eléggé be tudsz keseredni. Tudok egyedül élni, tudok háztartást vezetni, de nincs társaságom, és már nem is lesz.
2020. szept. 30. 10:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmi sem köt a városhoz.
2020. szept. 30. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy értelmes felnőtt akkor sem a baráti körétől tesz függővé egy ilyen döntést. Amúgy ismerkedni mindig lehet. De ha van ilyen mester másik városban is, és felveszek, megfontolható, hogy esetleg "tiszta lappal" kezdj valahol. Legalább újabb tapasztalatokat szerzel.
2020. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se "nenj haza", felnöttként ne a szüleiddle akarj élni.

Az, hogy a tanult szak megfelelö-e neked vagy sem, más nem tudhatja, a kérdés az inkább, hogy akarsz ezen a területen maradni vagy más jobban érdekel. Ennek alapján el tudod dönteni, hogy érdemes a mesterképzésbe belekezdeni, vagy sem.

De ha nem, akkor is keress olyan munkát, amit tudsz végezni, épírtsd fel az életedet és ne óvodásként anyuka mellett akarj élni.


Az, hogy nem tudsz beilleszkedni a közösségbe inkább pszcihikai probléma, keress fel megfelelö szakembert, javíts a szociális viselkedési mintáidon, de ezt csak akkor tudod megtenni, ha nem gyerekként élsz a szülökkel. (Feltelhetöen éppen ez az oka a problémádnak, hogy ök kisgyereknek tartanak, és ezért te magad is így látod a helyzetet)

Fejleszd a személyiségedet, keress új barátokat, ismerösöket és légy végre felnött!

2020. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is lesz? Ez csak rajtad múlik, nem másokon! Nem zártak be 3 évre a szobába, neked kell tenned azért, hogy változzon az életed!
2020. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hülyeség a kérdés. Én is utáltam egyetemre járni, mert borzalmas volt a közösség, nem is volt közösség tulajdonképpen... tiszta depresszív, negatív, nyomott volt a hangulat az egész szakon. Senkihez nem lehetett szólni egy szót sem, mindenki ellenszenves volt, negatív, de sokan még köszönni sem tudtak. Nyilván az embernek ezen kívül is van élete, de az egyetem alatt a nap nagy része igenis azzal telt, hogy órára jártam, tanultam, csoportmunka stb. és szerintem nagyon sokat tud számítani, hogy mégis milyen emberek vesznek körül 3 évig. Nekem ebből a szempontból nagy csalódás volt az egyetem, nem szerettem bejárni és a végét vártam, hogy végre elmehessek onnan. Én biztos voltam benne, hogy ha folytatni szeretném a mesteren (és alapvetően szerettem volna), akkor mindenképpen más várost és más egyetemet fogok választani. Így tettem és most ezt egy tök pozitív döntésnek tartom, örülök neki, mert ezen az egyetemen sokkal jobban érzem magam, lettek barátaim stb. Nyilván nem volt erre semmi garancia és lehetett volna akár sokkal rosszabb is, de úgy voltam vele, hogy érdemes egy esélyt adni. Szóval szerintem érdemes lehet esetleg kipróbálni egy másik várost és/vagy másik egyetemet, hátha jobban bejön.
2020. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!