Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok beilleszkedni...

Miért nem tudok beilleszkedni sehova? Miért nem sikerül emberi kapcsolat kialakítanom, és megkedveltetni magam? Miért vagyok ennyire selejtes?

Figyelt kérdés
Akit soha nem utáltak ki sehonnan, az nem tudja hogy milyen rossz érzés is az. 27 éves vagyok, de egész életemben azzal küzdöttem hogy nem tudtam semmilyen kapcsolatot kialakítani. Sem barátit, sem párkapcsolatot. Nem tudok olyan lenni, mint egy normális ember. Barátságban, párkapcsolatban szintén csak átvágtak. Ennyi idősen már mások előrébb tartanak az életben, hosszú párkapcsolat, házasság, gyerek, de nekem nem jut a boldogságból.
2020. jan. 17. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Rossz emberekkel próbálkozol. Ne válogass és engedd, hogy megismerjenek.
2020. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztosan személyiségzavarod van.Milyen volt a gyerekkorod?
2020. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Voltam pszichiáternél elmondtam neki ugyanezt, de csak depressziót állapított meg. Amúgy a gyerekoromban mint tárgyi dolgokat, mindent megkaptam, de a szüleim sok mindenért amit csináltam csak leszólítottak, ha bajom volt, nem meghallgattak, hanem azt mondták tartsam meg magamnak.
2020. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a választ a másik nevemmel írtam le, de a lényeg ugyanaz.
2020. jan. 17. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Távol álljon tőlem, hogy hülyeségeket beszéljek megfelelő képzettség nélkül.Még egy jó szakember sem mindig tud egyetlen beszélgetés után diagnózist felállítani.Abban viszont majdnem biztos vagyok, hogy személyiségzavarod lehet.Személyiségzavarosként mondom, mert szinte kisértetiesen ugyanezt érzem amit te.Mindig tökéletesen ugyanezek a mintázatok ismétlődnek a személyközi kapcsolataimban amiket leírtál.Mindig ugyanazt a "karriert" futom be amikor egy új embercsoportba kerülök.És pont ezek a rosszul rögzült magatartás formák és reakciók adják a személyiségzavarok lényegét.Páciensként mondom, hogy neked nem pszichiáter kell amelyik max. kiír valami bogyót, hanem pszichoterápia egy jó terapeutával, akivel a mélyére tudtok ásni a gyerekkori sérelmeidnek és változtatni tudtok kemény melóval a személyiséged struktúrájában.Megtudlak érteni egyébként.Tudom, hogy nem szándékosan csinálod és borzasztóan szenvedsz tőle.

2020. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az előző.


Ha jól tudsz angolul, küldenék egy linket egy alapos "személyiségzavar" teszthez, ami nem helyettesíti a profi szakvéleményt, de adhat egy jó kiindulópontot és fejlesztheted vele az önismereted.

2020. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is személyiségzavarom van (borderline), és jah, ugyanaz a problémám...


A párom az egyetlen személy az életemben, aki huzamosabb ideig velem van, és elvisel, barátaim nincsenek, és ha voltak is, ők is csak pár hónapig. Csak mivel végre van egy párom, már pár éve, így nem hiszik el, ha azt mondom, hogy borderlineos vagyok. :DDDD (Olyan személy diagnosztizált, aki pszichiáter és terapeuta is egyben.)

2020. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az életcélokkal és a munkával hogy állsz, kedves utolsó válaszoló?
2020. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne próbáld rá fogni arra hogy valami bajod van, próbáld a megoldást keresni. Nekem is ugyanez a bajom, se párkapcsolat, baratokból nem túl sok. Tudom hogy ez azért van mert zárkózott vagyok, sok idő mire megszokom a helyzeteket, és halkszavú is vagyok, emiatt folyton közbe vágnak a szavamba, ami nagyon idegesít, és nem tudom a mondanivalómat edekesen elmondani. Azt javaslom neked, keress olyan csoportokat ahol még senki sem ismeri egymást, sokkal könnyebb úgy megismerni új emberekkel mint egy osszeszokott társaságba kerülnél. Vannak személyiségfejelsztő csoportos tréningek is, ahol sokat megtudhatsz magadról. Lényegében próbálj nyitott lenni, fejleszteni magad, mert sokaknak ez a problémája kapcsolati szinten, hogy nem tudnak igazából ismerkedni és beszűkültek.
2020. jan. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8. Jelenleg kilátástalan, de hagyjuk is. Itt nem rólam van szó.


Csak tanácsot adtam a kérdezőnek, és személyiségzavarból van még 9 másik. Ennyiből nem tudjuk, pontosan mi van a kérdezővel, csak annyit tudunk, hogy minden személyiségzavarnak tünete a kapcsolati nehézségek, ami neki is van.

2020. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!