Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulás...

Hogy vegyem rá magam a tanulásra? Hogy küzdjem le a lustaságom? 20/F

Figyelt kérdés

Rengeteg beadandót kapunk egyetemen és mellé még a zhk-ra is sokat kell tanulni, de egyszerűen nem bírok hozzá fogni, mert inkább nézek olyan videókat amik nem is érdekelnek vagy lefekszek szundizni mikor nem is vagyok fáradt, meg tudom hogy ugyis okos vagyok, szóval elég az utolsó percekben hozzá fogni, mert biztos sikerül. Ez így is van tényleg sikerül, de ötös helyett csak négyesre és így az utolsó percekben már ideges is vagyok, hogy mi van ha mégse sikerül, meg így nem jut időm értelmes dolgokra, mert amikor tanulnom kéne azt az időt hülyeségekre fordítom, hogy tanulni ne kelljen, mikor meg lenne szabadidőm akármire, akkor meg tanulnom kell. <-- pl fél napot tanulnék, felet azzal foglalkoznék ami érdekel, ehelyett fél napot értelmetlen dolgokra pazarlok el, miközben azon gondolkodom meg idegeskedek, hogy már abba kéne ezt hagyni és menni tanulni, utána meg a nap másik felébe megyek tanulni, mert rájövök, hogy mostmár muszáj lesz elkezdeni, mert nem marad idő.

Biztos vagyok benne, hogy akár az egész egyetem legjobb tanulója is lehetnék, mert az eszem az nagyon is meg van hozzá, de hihetetlen mód lusta vagyok. Fejben valamiért túl gyenge vagyok hozzá, hogy rávegyem magam csak így simán a változtatásra.

Szívesen fogadok bármit praktikát, appokat, tanácsot.



2020. okt. 12. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Kharma Medic-kel tanulok. A srác igazi példakép tanulás terén: https://www.youtube.com/channel/UCeoU2maQX8JiQ9DTuhOVz5g
2020. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl. itt egy 10 órás live... ha ő bírja, én is. És picit olyan is, mintha nem lennél egyedül :) [link]
2020. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Iratkozz át önköltségesre, egész jól tud motiválni, hogy nem akarsz félmilliót bukni a hülyeséged miatt, hidd el.
2020. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod hogy ha megbux akkor a szüleid kihajingálják az összes holmidat az ablakon az utcára és téged is utána küldenek, aztán lakhatsz most a télen az aluljárókban csövezve.

2-es átlaghoz napi 1db kifli és 1pohár víz jár a szállás mellé és 8évente kaphatsz új telefont. 4-es átlaghoz már süteményt is adnak.. mindezt heti átlagolással is ellenörzik.

Szerintem ez jó ösztönző erő, kutyáknál, csimpázoknál bevált.. ;)

2020. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!