Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri orvosnak tanulni?

Megéri orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 13. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen!
2020. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mivel a világon mindenhol orvoshiány van.
2020. okt. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Mit értesz az alatt, hogy megéri? Mik a szempontjaid? Ha csak annyi, hogy lesz-e biztosan munkád és relatív stabil kereseted, akkor igen. Azt viszont tudni kell, hogy ez egy hivatás. Ezt csak akkor érdemes művelni, ha tisztában vagy azzal, hogy mit fogsz veszíteni. Mert fogsz veszíteni, elég sokat. Az egész világon statisztika van arról, hogy az orvosok átlagosan korábban halnak. El kell fogadnod, hogy kevés szakvizsgától eltekintve itt nincs olyan, hogy te 4kor letészed a lantot. Addig van munka, amíg beteg van. Éjszakai, hétvégi ügyelet, és azért a pénz nem mindig kompenzálja azt, hogy a gyereked mellől kell felállnod és menned dolgozni. Ha kapsz pénzt egyáltalán, hiszen ez a hálapénzes cirkusz is most amiatt robbant ki, mert az orvosok sorra mondták vissza az ÖNKÉNTES túlórákat nulla forintért. Itt el kell fogadnod, hogy a felelősséged is nagyobb, mint bárhol máshol, itt nincs olyan, hogy rossz napod van, egy dolgot benézel, azt egy másik élet bánhatja. Holott ha belegondolsz, kivel nem volt még olyan, hogy csikart a hasa és nem tudott arra koncentrálni, ami körülötte van, mert éppen avval volt elfoglalva, hogy ne fosson be. Ez nem az a munka, amit azért végzel, mert mindig lesz munkád, vagy tökéletes önfeláldozással, teljes hivatástudattal lehet, vagy sehogy. Kívülállóként persze csak azt látják az emberek, hogy kávézgatsz a köpenyedben, meg teszed zsebre a százezreket, csak az a tizenX év tanulás, ami mögötte van, a számtalan túlóra, meg a családoddal el nem töltött idő nincs belekalkulálva.

Persze van itt is olyan szakvizsga, ami azért barátibb. Nem tudom szóba jön-e, de pl fogorvosként azért jóval kiszámíthatóbb az életed, többnyire senki nem hal meg, ha be is nézel valamit, azt max egy fog bánja, ami nem ugyanaz, mintha egy életre lerokkan valaki, pláne meghal. Az általános orvosok közül a háziorvosoknak, bőrgyógyászoknak, patológusoknak,akár szemészeknek is kiszámíthatóbb az életük.

2020. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Komoly szakma, amit nem pár év kitanulni, szóval kell hozzá elhivatottság. Viszont orvosokra mindig szükség lesz. Nem volt még olyan a történelemben, hogy orvosból túl sok lett volna. Ha az akarsz lenni, akkor válaszd ezt a szakmát.

Orvosként éhen nem fogsz halni, de ha csak a gyors meggazdagodás a célod, akkor válasz valami mást.

2020. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:). Már pici korom óta szeretnék orvos lenni. Lehet furán hangzik de amikor bemegyek egy kórházba olyan elmagyarázhatatlan érzés fog el.És ilyenkor azt érzem mindig hogy én egy ilyen helyen szeretnék majd dolgozni és emberi életeket akarok megmenteni fehér köpenyben. Nekem a pénz sosem volt szempont de már érettebb fejjel kicsit az hiszen a jövőbeli családomnak megszeretnék mindent adni. Viszont amiket olvastam eddig orvostanhallgatóktól, orvosoktólegy nagyon picit megrémísztett. Pl hogy mennyi lemondással jár. És igaz hogy ez a hivatás az álmom mégis megijeszt hogy pl mi van ha nem fogom bírni az egyetemet, a sok stresszt stb
2020. okt. 13. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Én is orvos szeretnék lenni.

16/F

2020. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Hármas vagyok. Nagyon furcsállom, hogy itt is összekeverik a hasznos/nem hasznos jeleket a tetszik/nem terszik gombbal. Orvos vagyok, csak úgy, mint a családom egy része, bármikor vitába szállok bárkivel, aki nem ért egyet azzal, amit írtam, várom szeretettel a lepontozók érveit, hogy mi nem igaz abban, amit leírtam. Köszönöm!
2020. okt. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
7-es én is le lettem pontozva,pedig csak annyit írtam,hogy én is orvos szeretnék lenni.
2020. okt. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es,8-as elnézést nem szerettelek volna lepontozni egyikőtöket sem, véletlen volt.
2020. okt. 13. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!