Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri orvosnak tanulni (nem...

Megéri orvosnak tanulni (nem japán orvosnak), ha japánul meg akarok tanulni és ott is akarok élni? |Többi lent! ↓

Figyelt kérdés
Orvosnak akarok tanulni, de tipikus orvosnak nem japán orvosnak. Nagyon szeretnék megtanulni japánul és ott is szeretnél élni. Egyáltalán kapnák ott munkahelyet?!
2019. jún. 28. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Világosíts fel, kérlek, mi a különbség a "tipikus orvos" és a "japán orvos" között?
2019. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem
2019. jún. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvos orvos, akkor is, ha magyar, akkor is, ha japán. Nincs értelme a kérdésednek.
2019. jún. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A japán orvosok mások, ott én úgy tudom, hogy nem is úgy gyógyítanak, mint itt, hanem máshogy.
2019. jún. 29. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Ezt ki tudnád fejteni bővebben? Mert én Japánban élek, de olyan lényeges különbséget nem tapasztaltam a japán és a magyar gyógymódok között. (Mondjuk nem járok sűrűn orvoshoz.)
2019. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan ismerősöm, aki orvosnak tanult, majd kiköltözött Japánba, és ott ment férjhez. Bár azt nem tudom, hogy miben különbözik a japán orvoslás a magyarétól. Szerintem összekevered a "tipikus" keleti gyógyászattal, mint amilyen pl. az akupunktúra, különböző masszás, stb. Kb. ugyanazt tanulják az orvosi egyetemen, mint mi. Szóval ne ilyen "energizálást" érts orvostudomány alatt :"D


Minden esetre szerintem érdemes inkább orvosi / valamilyen mérnöki szakot elvégezni, mint valami "keleti nyelvek és kultúrák" szakot elkezdeni.[mondjuk én azért jelentkeztem japán szakra, mert érdekel a japán nyelv, kultúra, történelem, irodalom, nyelvészet.] De semmi pénzért nem költöznék ki. Gondolj bele, ha kiköltözöl akkor le kell mondanod a magyar állampolgárságodról. Ráadásul hiába élnek a japánok jobban, mint a magyarok, hiába a magas fizetés, sosem lesz lehetőséged arra, hogy pl. lakást vegyél magadnak. (mondjuk ez is sok mindent elmond).

2019. jún. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"ha kiköltözöl akkor le kell mondanod a magyar állampolgárságodról"

Ugyan miért kéne? Rengeteg külföldi állampolgár (köztük magyar is) él Japánban. Akkor kell lemondani a magyar állampolgárságról, ha fel akarod venni a japánt, de ezt nem sokan csinálják meg.


"sosem lesz lehetőséged arra, hogy pl. lakást vegyél magadnak"

Dehogynem. Egy csomó bank ad lakáshitelt, ha megfelelsz a követelményeknek.

2019. jún. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Orvosként rohadtul van lehetőséged lakást venni, Japánban és máshol is. De a kérdezőből mondjuk remélem, nem lesz orvos ennyi ésszel.
2019. jún. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!