Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után, egyetem előtt...

Érettségi után, egyetem előtt kihagyott évben ti mit csináltatok, és nekem mit kéne; van még valaki hasonló lehetetlen helyzetben?

Figyelt kérdés

- érettségi megvan, egy tárgyból megyek majd újra emelten, de annyit nem kell rá készülni, hogy minden nap 8-10 óra elmenjen vele

- van két nyelvvizsgám, arra rövid az idő, hogy csináljak még egyet

- jogsim nincs, de nagyon sokba kerülne, és nincs annyi pénzem, más nem támogat

- hiába keresek munkát, küldök önéletrajzokat stb, vissza se írnak, nem hogy munka legyen; az egyetlen hely, ahova lehetne menni, az a gyár, három műszakban, azt pedig nem szeretném

- külföldre most nem lehet menni utazgatni, világot látni, meg ilyenek

- az egyetemre előre tanulást nem tudom... kéne, nem kéne, ha igen, melyik tárgyat, vagy már most elmenne tőle a kedvem, ha nekiállnék, esetleg fel se fognám? (orvosi lenne a cél)


2020. okt. 25. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Én utaztam, nyelvet tanultam, 2 emeletre készültem, jogsim már megvolt. De ezeket már mind kilőtted. Önkénteskedj. Olvass regényeket. Sportolj. Próbálkozz továbbra is munkát találni.

Ne kezdj el előre tanulni az orvosira, felesleges!

2020. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkát ajánlom, oda nem kell ennyire kapkodnod mint egy rendes helyen, mégis van munka.

Minddiákon kb 2 nap alatt találtam olyan munkát amivel 1200net/órát kereshetek, így hetente 4x megyek 7 órát dolgozni, mellette jut idő tanulni is.

2020. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező már leérettségizett, tehát nincs tanulói jogviszonya vagy te 3-mas, hogy csinálod a diákmunkát, hol tanulsz?
2020. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

3-as válaszoló vagyok


Bocsi 2-es válaszolóra gondoltam.


Családi és egyéb okok miatt most érettségizek.


Nyáron diákmunkáztam augusztus 31-ig utánna már nem tudtam (ezért is érdekelne, hogy 2-es hogyan csinálja) , mert megszűnt a tanulói jogviszonyom, azóta tanulok és itthon segítek.


Ha leérettségiztem, akkor megint keresek munkát, bár itt is csak 3 műszakos gyári munka van és a McDonald's, ahova keresnek embereket, ezért is gondoltam, hogy elmegyek érdeklődi, hogy a munkaügyi nem indít-e ingyenes eladói tanfolyamot, mert azzal picit könnyebb lenne elhelyezkedni és, majd diákmunkázni.


Emellett kémia emeltre fogok készülni nekem gyógyszerészeti a cél (Semmelweis-en) és szeretném megcsinálni a német nyelvvizsgát is.🙂


Kérdező te csak az orvosi egyetemeket írod be vagy van B terved is?

2020. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Én elmentem dolgozni hogy legyen pénzem egyetemre meg laptopot is vettem meg ami kellett.
2020. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz tovább a munkakereséssel, egyszer amikor pont nem számítasz rá, biztos beüt egy lehetőség.

Még ha van is nyelvvizsgád, mindenképp foglalkozz rendszeresen a már megtanult nyelvekkel, különben visszaesel (nem feltétlenül kell tankönyveket bújni, ha sorozatozol, könyvet olvasol az adott nyelven, az is jó), ill. ha tervezel valamelyikből felsőfokút csinálni valamikor, kezdj el készülni rá. Ha szeretnél a jövőben elkezdeni egy új nyelvet, elkezdhetsz vele foglalkozni, még ha alapszinten is. Bár nem tudom, milyen nyelvekből tetted azt a 2 nyelvvizsgát, de gondolom középfokút tettél és ugye említetted, hogy nem szeretnél másikat letenni most, mert kevés az idő. Szerintem ha a kettő közül valamelyik nyelv jobban megy, akkor középfokúról felsőfokúra éppenséggel lenne időd felkészülni, pláne ha nem találsz munkát hosszú ideig. Egyetem alatt (főleg orvosin) már csak púp lenne a hátadon (véleményem szerint).

Egyetemre szerintem nem feltétlenül szükséges előre tanulnod, viszont gondolom vannak olyan gimis tárgyak, amiknek az alapjai oda kelleni fognak, pl. orvosira gyanítom kell a biológia, kémia, ezekkel azért néha foglalkozz, hogy szinten tartsd a tudásod.

A lényeg, hogy ne úgy ess be jövőre egyetemre, hogy úgymond a nulláról kezded az egész tanulás dolgot, legyen meg a napi agytorna valamilyen formában és ne csak lazsálással teljen ez az 1 év, mert én pl. jól elszúrtam és elhanyagoltam a fontos dolgokat (nyelvtanulás, egyebek, semmit nem valósítottam meg abból, amit elterveztem) és most hogy elkezdtem az egyetemet, nehéz visszarázódni a tanulásba, a pörgésbe, nehezen tudok koncentrálni, az agyam mintha totál le lenne van épülve így 1 év lustulás után.

Úgyhogy hajrá, csak rajtad múlik, hogy hogyan telik el az elkövetkező pár hónap :)

2020. okt. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!