Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy sikerült nektek a tegnapi...

Hogy sikerült nektek a tegnapi emelt szintű infó érettségi?

Figyelt kérdés

Nehéznek vagy könnyűnek gondoljátok?

Hány százalékra számítotok?

Átnéztétek a megoldólulcsot vagy vártok amíg kijavítják?



2020. okt. 29. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Hali, én nem érettségiztem, de megoldottam a tételt. Átlagosnak mondanám. A weblap és táblázatkezelés eléggé easy volt szerintem, az adatbáziskezelésben volt ami megfogott, de az lehet csak én vagyok, mert a 6-osnál nem néztem át az inner join-t és barátait. A programozás pedig... Nem volt egyszerü, és nagyon kezdték szeretni a logikai értékeket is beolvastatni. Azt hiszem itt most az volt, hogy a gyerek megnézte-e a sorozatot vagy még nem. Leültem és megprobáltam megoldani a tételt 4 óra alatt, s a prog elvitt belőle 2 órát. Szóval jah... Hosszú és időigényes volt a programozás. Olyan...hát.. 85-90%-ra tudtam volna megírni talán. Neked hogy ment?
2020. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves #1-es!


Nekem 97%-os lett.

2 pontot vesztettem az excelnél.

1-et pedig az adatbázisnál a jelentés formázásánál.


De igazából mind a 3 pontra fellebbeztem, mert szerintem és a tanárom szerint is jók lettek. Azt viszont még nem tudom, hogy megadják-e.


Én pythonban csináltam a programozást és ott konkrétan minden feladatra alkalmas volt a list comprehension, ami nagyon könnyűvé tette az egészet.

Úgyhogy mindenképp előnyben volt az aki c++ meg c# helyett pythonban írta.


Te mikor fogsz érettségizni? Vagy miért oldottad meg?

2020. nov. 16. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nagyon szép, gratulálok!


Jövő májusban szeretnék. Plusz hozzájön az, hogy én Erdélyből vagyok, egy biológia-kémia szakos osztályból, szóval egyedül kell felkészülnöm rá és mi jobb ennél, minthogy megoldom az eddigi feladatokat?


Lehet hogy itt a python hasznosabb volt, viszont én a c#-ra esküszöm :D. Nekem jobban tetszik és az egyetemen is ezt fogják nekem tanítani (Corvinus gazdinfó), persze ha bejutok :D.


Készülsz tovább? És ha igen hova? Ja és lenne egy két jó tanácsod emelt infoból?


Még egyszer gratula, nagyon szép eredmény!

2020. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát igen a c# a 2. legjobb választás python után szerintem és, ha abban vagy otthon, akkor az is tökéletes lesz.


Én a BME mérnökinfóra készülök és ezzel az infóval nagyon valószínűleg be is jutok. BME-re ugye max 410 pont kell az elmúlt 5 év alapján. És ha úgy számolunk, hogy mondjuk szóbelivel együtt 90%-os lesz az infó és év végén pedig megírom a közép matekot is 90%-ra, akkor az duplázva:


(90 + 90) * 2 + 90 = 450 pont (ugye 90 többletpont nyelvvizsgákból és az emeltért)


Jó tanács az, hogy dolgozz többet, mint a többiek.

Én megcsináltam az összes emelt érettségit végig, ha időben elkezded őket csinálni, akkor simán fog menni az egész.

A másik tipp, hogy használd ki a 4 órát az érettségin. Én is végignéztem az egészet és egyenként kipipálgattam a feladatokat, amikben biztos voltam, hogy jó. És utána is elolvastam az egészet mégegyszer, hogy hátha van valami amit kihagytam. Szóval használj ki minden egyes percet.


Sok sikert a felkészüléshez és köszi a dícséretet.

Ha esetleg elakadnál majd valahol nyugodtan írj privát üzenetet és szívesen segítek ha tudok!

2020. nov. 16. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!