Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék haladni a...

Hogyan tudnék haladni a szakdolgozattal? Ezt megmondhatom a konzulensemnek?

Figyelt kérdés
Kiválasztottam a témám és a konzulensem, de még konkrétan semmit nem haladtam a szakdolgozattal. Egy betűt sem írtam, de még nincsen kész bibliográfiám sem, nincsen normálisan megírt hipotézisem, nincsen vázlatom stb., semmim. Egyszerűen nem tudtam vele foglalkozni a többi órám mellett, pedig már bőven itt lenne az ideje. 6 tárgyam van ebben a félévben, de mindegyikre óráról órára készülnöm kell (az összes szeminárium és olvasni kell, beadandók, tesztek, prezentációk kellenek a teljesítéshez, és ha ezeket nem teljesítem, akkor bukom a tárgyat) és emiatt rendre a szakdoga marad ki, mert az még kevésbé sürgető feladat. Nem tudom, hogy hogyan tudnám még azt is besűríteni. Ugyanakkor az örökkévalóságig azt sem lehet húzni, a konzulensem is várja, hogy mikor találkozunk (hetente kellene találkoznunk, hogy megbeszéljük mivel haladtam, mit találtam, van-e kérdés stb.) és én is szeretném már elkezdeni. Azon gondolkozom, hogy megmondom neki, hogy ez van és ne nagyon várjon a közeljövőben... a vizsgaidőszakban most csomó időm lesz majd, akkor jobban ráérek foglalkozni vele, de most teljesen el vagyok havazva. Csak közben tudom, hogy már sokkal előrébb kellene tartanom és szégyellem is vagy rosszul érzem magam miatta.
2020. nov. 7. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Megíratod valakivel, azt' le van tudva. Nincs idegeskedés, kapkodás, elolvasni meg nem nagyon fogják.
2020. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
egész nyáron mit csináltál?
2020. nov. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# Biztos nem íratnám meg senkivel, nem mindegy hogyan sikerül, meg is kell védeni stb., soha eszembe nem jutna. Alapból meg is tudnám írni, csak azzal van egyedül problémám, hogy most a szorgalmi időszakban még csomó más dologra is koncentrálnom kell és nem jut rá elég kapacitásom.

2# Októberben kellett témát és konzulenst választanunk, és ebben a félévben van először szakmódszertan órám. Korábban soha szó sem esett a szakdolgozatról, hogy egyáltalán mi kell hozzá, miből lehet, hogyan kell stb. (az egyetem oldalán sincsen erről tájékoztató), úgyhogy a nyáron egyáltalán nem foglalkoztam ezzel, mert semmit nem tudtam még róla. Senki más sem egyébként, mindenki most szenved vele.

2020. nov. 8. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
#3 utolsó félévben kevesebb órád lesz és nem is lesz olyan hosszú a félév, pont a szakdoga miatt, akkor több időd lesz. Bár jobb országokban az egész utolsó félévet a szakdogának szentelik, nincsenek órák egyáltalán.
2020. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó félévemben 7 tárgyam lesz, illetve kell még egy szabadon választható tárgyat is felvennem, úgyhogy legalább 8 tárgyam lesz vagyis még a mostaninál is több.... Februárban van valahogy a határidő, tehát nagyon sok időm már nem is lesz a következő félévben arra, hogy megírjam. Most kellene nekilátni, illetve még ott van a vizsgaidőszak is, a december-január.
2020. nov. 8. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
nem kellett volna a végére hagyni a választhatókat. de nektek nincs vagy 2 hét vizsgaidőszak és államvizsga között??
2020. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát 10 kreditnyi szabvál kell és minden félévben vettem fel egyet-egyet (mindig nehéz volt kiválasztani, ami nem ütközik, tudom teljesíteni stb.), de még mindig hiányzik 2 kredit. Így alakult, azzal nem tudok mit csinálni.

Fogalmam nincs, hogy hogyan van. Nem tudom megmondani pontosan, hogy mikor lesz majd államvizsga stb., még semmit nem tudok ezekről.

2020. nov. 8. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!