Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Kb 3-as az átlagom és nem vagyok vele megelégedve...de nemtudok tanulni..nemtudom elkezdeni..hogy vegyem magam rá?
2020. dec. 9. 18:47
 1/2 fhah válasza:
hali 1 kis adagot tanulj meg 2 ne siess 3 pihenj sokat 4 ne terheld túl magad
2020. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyan nekem is problémáim vannak ezzel, de néhány tipp, ami nekem vagy az ismerőseimnek be szokott jönni:


- Írd fel a feladataidat, akár írásbeli, akár csak "tanulnivaló", és ha valami kész van, pipáld ki, tegyél mellé mosolygós jelet is. Motiváló lehet látni, hogy egyre több pipa és mosolygós jel.

- Az agynak sokszor azonnali jutalmazásra van szüksége, ez pszichológiailag bizonyított. (Mivel nem tudja megvárni, hogy a munkának esetleg évek múlva érjen be a gyümölcse.) Tűzz ki magad elé egy rövid célt és egy jutalmat, ami olyasmi legyen, amit szeretsz. Pl.: ha megtanultál x oldalt a törikönyvből, akkor olvashatsz egy fejezetet a regényből, amit épp olvasol, megnézhetsz egy YouTube- vagy TikTok-videót stb. Sok ilyen van.

- Ami az egyik legerősebb: mielőtt elkezdesz tanulni, ülj le, kapcsolj be valamilyen zenét, amit szeretsz, és közben gondolkozz azon, hogy miért akarod elérni azt a célt, amit a tanulással el szeretnél érni. Mi a belső motivációd arra, hogy jobb átlagod legyen? Magadnak szeretnél bizonyítani? Számodra fontos személyeknek szeretnél bizonyítani? Kellenek a pontok a felsőoktatási felvételihez? Ez is nagyon sokféle ok lehet, egyszerre több is egy adott embernél. Ekkor valamivel könnyebb lesz.

- A tanulási technikáidat próbáld meg valamivel feldobni, a megjegyzendő dolgokat mondjuk személyes példával megjegyezni. Pl.: nálam franciaórán 2 éve a fogkefe szó hasonlított az akkori kedvenc tanárom vezetéknevére, és elképzeltem, hogy ő mossa a fogát, és úgy jegyeztem meg. Vagy amikor nyelvtanon a szóképeket és alakzatokat tanultuk, írtam hozzájuk a füzetembe olyan mondatokat, amelyek az én életemben valamiért fontosak.


Egyébként ajánlom megnézésre a YouTube-on a Tanulom Magam csatorna Hogyan motiváld magad? 13 tipp című videóját, abban is ezek/hasonlók vannak, sőt még több tipp.


Még valami: az 1. válaszolónak igaza van, legyél türelmes magaddal, ez nagyon fontos. Főleg most, hogy egy világjárvány közepén vagyunk. Nekem például a lehető legjobb feltöltődési módszerem, ha a barátaimmal vagyok, emberek közt. Ez most egy ideig sajnos nem lehetséges, így nekem is nehezebb kikapcsolódnom, kitörnöm a koronavírus-szorongásból. Sokan vannak így ezzel. Pszichológiailag bizonyított az is, hogy ez a járványhelyzet és a korlátozások negatívan hatnak a mentális egészségünkre és a produktivitásunkra. Szóval annak semmi értelme nincs, ha az ember emiatt ostorozza magát. Úgy gondolom, ha elfogadjuk ezt az érzést, állapotot, könnyebben tudjuk uralni a karantén alatti cselekedeteinket, időbeosztásunkat stb. Legyél türelmes magaddal! <3


Remélem, tudtam segíteni. Sok sikert mindenhez! :)

2020. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!