Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia és kémia...

Emelt biológia és kémia érettségire 10 hónap alatt fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Semmi más dolgom nincs a tanulás mellett. A kémiát majdnem 0-ról kezdem, bioszból pedig van alap tudásom. Járok tanárhoz, 80-90%-ot kellene elérnem mindkettőből.

2021. jan. 12. 23:51
A kérdező szavazást indított:
Igen
Van rá esély
Nem
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írj, hátha tudok segíteni.😅
2021. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek, remélem nem veszed rossz néven. Szerintem ezeknél a tárgyaknál kell, hogy ülepedjen az anyag, főleg a kémia számításoknál. Mindkét tárgy emelt érettségije nehéz és a 80-90% nagyon magas cél. A legtöbb ember 2 éven át hajt érte és lehet csak 60-70%ra tudja megírni. Én szurkolok neked, de tudd, hogy durva amit bevállalsz és ha nagyon okos vagy akkor is kifoghatsz egy olyan feladatsort, ami nehéz, vagy épp az adott témát nem gyakoroltad eleget.
2021. jan. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémia nagyobb falat lesz, de én például úgy írtam bioszból anno 88%-os emeltet, hogy igazán csak az utolsó 3 hónapban feküdtem rá (előtte is érdekelt, emiatt fogékony is voltam az infókra, sok dolgot jegyeztem meg "funfactből").


A kémia meg igazából gyakorlás kérdése. Abból nem emelteztem, voltam faktos, de végül átmentem matek faktra. Igazából végtelen gyakorlás szerintem mindkettő.

2021. jan. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A biológia talán sikerülhet,de a kémia az ily módon nehéz lesz és nem is kicsit.
2021. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Biológiáról nem tudok nyilatkozni, de a kémia írásbeli nem egyszerű a számítási feladatok miatt. Azt rengeteget kell gyakorolni, értsd órákat naponta, hogy készség szinten menjen.
2021. jan. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!