Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Be merjem adni az emelt...

Be merjem adni az emelt bioszra az érettségi jelentkezésem?

Figyelt kérdés

Igazából ezen már nagyon sokat gondolkodtam. Az a helyzet, hogy a tanárom egy kalap szar aki csak lehúzza az ember hangulatát. Épp most tervezek kiiratkozni faktról mert úgy érzem vele semmivel sem vagyok előrébb. Másrészt meg folyamatosan lemaradásokkal küszködtem. A tételeket hiába tanultam 101x,mindig elfelejtettem őket. Már nem tudom hanyadjára futok nekik de a napokban kezdtem újra tanulni és még csak most térek rá a szerves anyagok tanulására (azaz a 2-es tételre) és Májusban ugyebár érettségi.


Csináltam érettségi feladatlapokat, a középszintűek jól mennek de emelt szintnél 2-es max 3-as szintet ütöm. És ugyebár ott a szóbeli amitől a legjobban félek.

Szerintetek ez alapján be merjem adni jelentkezésem emelt szintre? Nem akarok egyetemre menni szóval nem oszt, nem szoroz, csak gondoltam hadd legyen egy papír emeltről is. De igazából nem tudom megérné e a kockázatot.



2021. jan. 26. 02:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenképpen emeltezz
Hagyd! Elég a közép is.
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Minek mennél bizonytalanra, amikor a közép szintűn simán menne?

Később is ráérsz, ha emelt szinten akarod tanulni. Most az idő szorít.

2021. jan. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tudod megtanulni, akkor mi a kérdés?
2021. jan. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
mért nem akarsz egyetemre?
2021. jan. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt biológia érettségire csak akkor lesz szükséged, ha természettudományos vagy egészségügyi jellegű egyetemi szakra akarsz menni. Ha jelenleg nincsenek ilyen céljaid, s ráadásul nem is megy a biológia, akkor az emelt biológiára készüléssel csak fölösleges energiákat veszel el más érettségi tárgyaktól. Ha pedig később meggondolnád magad, akkor az emelt biológia (vagy bármilyen) érettségit a középiskola elvégzése után bármikor, akárhányszor megpróbáhatod.
2021. jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Hát figyelj szerintem bioszra egy hónap alatt fel lehet készülni. Én a Nagy Etele újabb könyvekből készültem és hát nagyon jól sikerült. Nem olyan nehéz az.
2021. jan. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem szeretnél továbbtanulni, akkor a közepet válaszd. Jobban mutat a biziben, valamint ha jelentkezni szeretnél a későbbiekben és újraérettségizel valamely tárgyból, akkor a pontszámításnál a tanulmányi pontjaidat a bizonyítványi százalékok átlagából számolják ígyis úgyis. Ez ugye pedig csak jobb lehet ha a közép bioszt választod.
2021. jan. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Akkor a közepet választom :)


Az a gondom csak a biosszal, hogy ráépül erősen a kémiára így például a biokémiánál csak magolni tudok mert nem értek semmit. Kémiából 10-ikben év végén kenőpénzzel mentem át (akkor tanultunk utoljára kémiát)


De ugyanakkor az anatómiát, állat tant, növény tant, ökológiát, sejtbiológiát meg szeretem...


De ez a biokémia illetve genetika nagyon nem megy.



#3 Mert úgy érzem nem nekem való és csak energia- valamint időpocséklás lenne.

2021. jan. 26. 09:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél tanulni akkor?
2021. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
OKJ. ápolóban gondolkodtam.
2021. jan. 26. 10:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor csinálj eü. ismeretek érettségit, én is csináltam az emelt biosz mellett és még hasznát is fogod venni. Valamint okj már nem létezik a régi formában, csak technikusi. Érdemes lenne utánanézned.

Ha nem vagy lusta bármelyik sikerül ennyi idő alatt, valójában csak rajtad múlik. Ha úgy érzed lusta vagy, akkor csináld meg az eü. közepet csak magában, kb 3 hét tanulás kell hozzá, ha rászánod magad, max. 2 hónap.

2021. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!