Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy itt gyakori...

Miért van az, hogy itt gyakorin olyan sok a rosszindulatú ember?

Figyelt kérdés

Tisztelt a kivételnek! Elsősorban "Közoktatás, tanfolyamok" főkategórián belülre gondolok, azért mert mostanában ezeket olvasgattam, hogy kérdést kapjak a válaszaimra.


Talán azért mert azt gondolják, hogy név és arc nélkül mindenkinek mindent írogathatnak?

Vagy csak szimplán irigységből?


Miért járnak le egyesek iskolákat, szakokat, nyelveket?

Pusztán azért mert az ismerőse ismerősének az ismerősétől hallotta hogy ez vagy az olyan rossz, amúgy meg lila gőze sincs az egészről?


Mert ha itt mindenki az általatok menőnek tartott szakokon tanulna vagy az lenne a végzettsége (ami olvasva a kérdéseket válaszokat, szerintem az orvos, jogász és a mérnök) akkor nem ide írogatna vagy ha mégis akkor sem olyan bődületes nagy ostobaságokat mint amik itt megszületnek.


Miért kell lenézni, lejárni azt aki nem beszél 14 évesen 10 nyelven és nincs nyelvvizsgája 6 nyelvből? Honnan tudjátok hogy kinek mi az élettörténete, kinek hogyan alakult az élete és mit tudott, mit nem tudott, miért és miért nem elvégezni, letenni?

Miért vagytok előítélettel?


Miért kell egyes szakokat "alibi szaknak" vagy "büfészaknak" nevezni? Azért mert egyesek egy ilyenre sem voltak jók? Vagy mert hallottátok valahol (ne tán itt olvastátok gyakorin) de alapja sosem volt? Meg aztán honnan tudjátok hogy amivel Nagy Pityu nem tudott elhelyezkedni, az Kis Marinak sem fog majd sikerülni? Akik megszólják a másikat azok mire vitték az életben, milyen hatalmas karriert futottak be?


Ne haragudjatok de utálom nagyon az ilyesmit. Ez az oldal szinte már csak erről szól. Figyeljétek meg hogy a kérdések alatt alig akadnak már értelmes, normális, segítő válaszok. De miért?

Nem lehet, hogy először magunkon kellene változtatni, aztán majd ha megtanultunk értelmesen kommunikálni ítélkezés nélkül, utána válaszolni?


Köszönöm ha elolvastad!


A gyakori kérdések mentalitásához híven várom a lepontozó, lejárató, beszólogatós, majd én megmondom a tutit hozzászólásokat.


2021. jan. 27. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem rosszindulatúak, csak amikor a rózsaszin álmokat (izmos férj, nagydudájú nő, ingyen pénz, gazdagságot igérő iskola, beképzelt betegségek, stb.) kergetőket szembesítik azzal, hogy nem valósak az álmaik, akkor bedurculnak és rosszindulatúnak hiszik azokat, akiket már 30-40-év élettapasztalat megtanított egykét dologra. Aki itt kérdést tesz fel, az fogadja is el a válaszokat.
2021. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell egyes szakokat "alibi szaknak" vagy "büfészaknak" nevezni? "

Én Szegeden voltam főiskolás anno. A matek, fizika, kémia szakok igen kemények voltak, a könyvtár szak meg nagyon laza. Mi azt mondtuk, ha valakinek vizsgaidőszakban volt ideje kiülni a Tiszapartra napozni, az laza szakra járt. Az alibi szakok azok, ahol nem kapsz használható munkatudást. Egy mérnök keményen tanul 5 évet, míg egy kommunikáció szakos hallgatóról ez nem mondható el.

2021. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak tudod az a baj, hogy a rózsaszín álmokat nem kergető kérdezők sem kapnak értelmes válaszokat. Legalábbis nem sokat. Egy-két troll mindig bejön. Lehet pont azért mert általánosítanak a válaszolók és mindenkit egyformának hisznek?
2021. jan. 27. 14:08
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2, igen ezt értem is mert tényleg vannak nehezebb és könnyebb szakok. Na de miért járják le azokat akik az ilyen "büfészakot" választják? Nekik lehet az tetszett és még el is tudnak majd benne helyezkedni. Nem tudhatjuk ki mit és hol akar vele kezdeni.

2021. jan. 27. 14:11
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Anoním fórum, nincsen (vagy alig) következménye, bármilyen hülyeséget/szemétséget is ír. Élőben a legtöbb behúzná fülét-farkát.
2021. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, látszik, hogy fogalmad sincs az egyetemi oktatásról. Egy orvosjelölt végig magol 5 évet, egy mérnök jelölt 5 évig minden nap rajzol, magol, tanul, amíg egy művelődés-könyvtár szakos hallgató gyakorlatilag olvas, és azzal foglalkozik, amit szeret. S az élet beosztályozza a könnyebb, lazább iskolákat és az igazán kemény szakokat. S ennek a leképezése a "büfé" szak, ami a gyakorlatban a végiglébecolt 3-4-5 évet jelenti. Engedtessék már meg a világnak, hogy legyen véleménye mégha az nem is simogató.
2021. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5, ez mennyire igaz! Egyetértek!


#6, köszönöm ezt a választ is!

A 4-es pontban le is írtam amit ehhez hozzáfűznék. Plusz még annyit, hogy nekem eszemben sincs ilyet mondani egy szakra, hogy "büfé" még ha az is, mert egy, nem érdekel ki hová és miért jelentkezik. Mindenkinek a saját döntése. Kettő, honnan is tudnám hogy milyenek a képességei. Lehet neki nem büfé, neked meg az. Ezért nem szeretem az általánosítást, mert senki sem egyforma! És igen, valóban nincs fogalmam az egyetemi oktatásról mert még előtte állok. Most fogok végezni a középiskolában.

2021. jan. 27. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem általánosítás, hanem az élet által írt tapasztalat. Azzal csak nem akarsz vitatkozni, hogy vannak erősebb (doktori végzettséget adó) szakok, egyetemek, és gyengébbek? Ezt vitatod? Mondok egy utolsó példát: egy orvosi tanoncnak az a heti feladata, hogy felboncol egy hullát, majd dokumentálja azt. Egy művelődésszakosnak az a heti feladata, hogy menjen el egy szinházi előadásra és írjon róla egy beszámolót. Szerinted a kettő ugyanolyan szintű feladat? Ha még most vagy középiskolás, akkor is meg kell értened ezt, nem lehetsz annyira naív vagy buta. Igenis vannak fizetős, alibi egyetemek alig felhasználható képesítéssel és vannak valós tudást adó, jó elhelyezkedési lehetőségű szakok. Ha neked ez magas megértésű, vagy továbbra is érzelmi oldalról próbálsz közelíteni, akkor még sokat kell tapasztalnod.
2021. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#6, én tisztelem, becsülöm az olyan embert aki orvos, jogász stb.lett és sokat tanult is érte, tudom. De akkor a "büfé" diplomás embereket lenézik ezek szerint mert lazábban lenyomták azt a 3-4 évet? Még jó hogy vannak akkor orvosok, ügyvédek. Amúgy meg senki sem kötelez senkire semmilyen szakot, rájuk sem.
2021. jan. 27. 14:57
 10/11 A kérdező kommentje:

#8, "Azzal csak nem akarsz vitatkozni, hogy vannak erősebb (doktori végzettséget adó) szakok, egyetemek, és gyengébbek? Ezt vitatod?"


Leírom ismét mert lehet elkerülte a figyelmedet amit a 2.! hozzászólásban írtam!


"#2, igen ezt értem is mert tényleg vannak nehezebb és könnyebb szakok. Na de miért járják le azokat akik az ilyen "büfészakot" választják? Nekik lehet az tetszett és még el is tudnak majd benne helyezkedni. Nem tudhatjuk ki mit és hol akar vele kezdeni."


"Mondok egy utolsó példát: egy orvosi tanoncnak az a heti feladata, hogy felboncol egy hullát, majd dokumentálja azt. Egy művelődésszakosnak az a heti feladata, hogy menjen el egy szinházi előadásra és írjon róla egy beszámolót. Szerinted a kettő ugyanolyan szintű feladat?"


Ezt senki sem állította hogy e kettő ugyanolyan feladat. Az orvoson életek múlnak, de ő ezt választotta, tudta mikor odament hogy mi vár majd rá. Azt is hogy boncolnia kell. Az orvos a saját dolgában a művelődésszervező meg szintén a saját dolgában jó. Ennyi. Nem kell ezt túlgondolni.


"Igenis vannak fizetős, alibi egyetemek alig felhasználható képesítéssel és vannak valós tudást adó, jó elhelyezkedési lehetőségű szakok."


Írnál nekem egy párat? Amúgy is pályaválasztás előtt állok.

2021. jan. 27. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!