Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg csak az orvosi,...

Tényleg csak az orvosi, mérnöki, informatikai diploma ér valamit és csak azzal lehet jól keresni?

Figyelt kérdés

Majdnem minden kérdés alatt azt lehet olvasni, hogyha biztosra akarsz menni menj orvosnak, gépész/villamos mérnöknek vagy informatikai pályára.


Milyen szakokkal lehet jól keresni?


Mitől függ, hogy valaki sikeres lesz-e a szakmájában?



2021. febr. 4. 23:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

10


Hogy csinálod? Komolyan kérdezem. Ha akarnék se tudnék nem találni munkát, pedig még nem is végeztem.

2021. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10


El nem hiszem, de tényleg.

Mint mondtam, én nem informatikai vonalon mozgok, de még a programozni tudó villamosmérnök ismerőseimnél is az a jellemző, hogy már diplomázás előtt kapják az ajánlatokat, nem pedig MSc után is komoly elhelyezkedési gondjaik vannak.

Gépészként simán felvettek volna főállásba BSc végén ahol gyakornok voltam, ahogyan most, MSc végén is kaptam ajánlatot az aktuális helyemről végzés utánra.

Tudom, hogy vannak válogatós cégek, kapásból tudnék mondani az ismertebbek közül vagy 5-6 ilyet, de jellemzően azok a cégek azok, amik tudnak is olyan fizetést adni, hogy megtehetik ezt a jelenlegi informatikus/mérnök kereslet mellett.

2021. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem vitatom amit mondassz, de én a saját tapasztalatomat tudom mondani. :)
2021. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Sok olyan szakma van, amiben már hiány van, mert a szakik elmentek külföldre, nem fizették meg őket. Mostanra más lett a helyzet, meg kell fizetni őket, akik maradtak mert nincs más. Villanyszerelés, víz, gáz fűtés szerelés, csatorna szerelés, hegesztő, burkoló, festő, autószerelő ezeket mind megfizetik, mert hiány van a szakikból. Építkezésen dolgozok, ott magyar embert lassan már halászni kell, nem hogy még magyar szakikat... és Budapesti építkezésről van szó. Román, Ukrán, Szlovák, Német és még sorolhatnám "szakemberek" vannak.
2021. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

Hát azért az, hogy a mérnöki lét egy bombabiztos jövő az már kevésbé biztos.

Bizonyos területeken azért már telítődik a szakma, és vannak olyan iparágak ahol azért nem fizetik annyira túl őket.


Egy multinál dolgozo villamosmérök bérét ne hasonlítsd össze egy hazai cégnél dolgozó építész vagy agrár mérnökével.

2021. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat🙂
2021. febr. 12. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!