Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkeznék egy szakra csak...

Jelentkeznék egy szakra csak a koli miatt, és nem járnék be órákra, csak ott laknék a koliban. Megtehetem?

Figyelt kérdés

Önköltséges egyetemi képzést néztem ki magamnak, az egyetemnek pedig nincsen kolija.

Én szeretnék kolis lenni, ezért arra gondoltam, hogy mondjuk egyidejűleg elkezdeném pl az Elte egyik állami ösztöndíjas szakát, ott pedig felvennének koliba, ami egy évre szól. Órákra nem járnék, megbuknék mindenből, de elvileg 1 évig lakhatnék az Elte-kolik egyikében.

Az állami ösztöndíjas éveim pedig nem probléma, ha közben fogynak, úgysem használnám fel őket.

Van ennek valami akadálya?



2021. febr. 5. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, hogy ha elkezdesz egy államilag támogatott képzést, de nem fejezed be, akkor vissza kell fizetni (kivéve, ha az első félév után hagyod abba). Ezt is érdemes átgondolni azért.
2021. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerre nem kezdhetsz el két képzest.

Csinálhatsz párhuzamosan két képzést de azt csak úgy, hogy ha legalább fél év csúszással kezded őket.

Szóval ha most bejelölöd az az önköltségest amit kinéztél magadnak és oda felvesznek, akkor a második helyre nem fognak már felvenni, mert egyszerre csak egy helyre vesznek fel.

Érdemes magánkolikat nézned.

2021. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Oh tényleg, ez igaz.

Jó, akkor ha egy évvel később jelentkezek egy ösztöndíjas képzésre és koliba?

2021. febr. 5. 13:39
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Nézz utána annak amit az első írt, nekem is rémlik olyan, hogy vissza kell fizetned, ha abbahagyod a képzést. (szóval azért ilyen 400-600ezer forintot kellene visszafizetned, annál egy magánkuli akár kevesebb is lehet)
2021. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Már elvileg nem fizetni kell hanem ledolgozni!

Én abba akartam hagyni az egyetemet és akkor hívtam fel a felvit. És mondta a hölgy, hogy megváltozott a szabály mert már ledolgozni kell.. tehát ahány elhasznált félév x 150 nappal. De ettől függetlenül lehet van rá lehetőség kifizetni is.

Csak végül folytattam a szakot és így nem ástam magam nagyon bele a témába

2021. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Van olyan kollégium is ami nem tartozik egyetemhez. Érdemes utána nézned.
2021. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A magánkollégiumok nem olyan igazi egyetemi kolik szerintem :/
2021. febr. 5. 22:39
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha 1 evnel tovabb vagy aktiv hallgato a kepzes felet vissza kell fizetned . A masik hogy elten van minimum kredit amit teljesiteni kell ha nem akkor viszont latasra, es pluszban hozza is tennem hogy az elte koliba nem setagalopp bekerulni.


Egyszerre a 2 egyetemre nem is jelentkrzhetsz, es ha most jelentkezel eltere, mire felvennenek a masik szakra az elterol mar eltanacsolnansk tekintve hogy 30 kreditet sem hoztal ossze 1 felev alatt , pluszban mar 2 felevet el is hasznaltal, ami azt jelenti hogy kb 200.000 forintot fizethetsz is vissza allambacsieknak.

2021. febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyszerre egy szakra lehet csak jelentkezni. Így egyelőre tárgytalan, de köszönöm a válaszokat!

Visszafizetni csak akkor kell, ha nem jelentkezel másikra. Bár gondolom ha másikra IS jársz, ezt nem helyettesíti.

2021. febr. 8. 08:19
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen szakra jelentkeztél, de sok helyen vannak szakkolik is, amik gyakran jobb állapotúak mint a sima szociális alapú kolik, és ezekbe külön felvételi van, szóval bekerülhetsz akkor is ha egyébként nem kapnál szockolit.
2021. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!