Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkeznék egy szakra csak...

Jelentkeznék egy szakra csak a koli miatt, és nem járnék be órákra, csak ott laknék a koliban. Megtehetem?

Figyelt kérdés

Önköltséges egyetemi képzést néztem ki magamnak, az egyetemnek pedig nincsen kolija.

Én szeretnék kolis lenni, ezért arra gondoltam, hogy mondjuk egyidejűleg elkezdeném pl az Elte egyik állami ösztöndíjas szakát, ott pedig felvennének koliba, ami egy évre szól. Órákra nem járnék, megbuknék mindenből, de elvileg 1 évig lakhatnék az Elte-kolik egyikében.

Az állami ösztöndíjas éveim pedig nem probléma, ha közben fogynak, úgysem használnám fel őket.

Van ennek valami akadálya?



2021. febr. 5. 12:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell fizetni igy is ugy is nekem ugyanez volt. ELTE 2 felev utan otthagytam es kezdtem masik egyetemen 1 felevet vissza kellett fizetnem.
2021. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

A teória sajnos ott már megbukik, hogy a kollégiumba félévente

Kell jelentkezni, szociális papírokat leadni, de ha ennek tetejében mindenből buksz, nem fogsz kolit kapni. A másik hogy elte szakkolis vagyok, a szakkoliba más felvételi rendszer alapján kerülsz be, ott is vannak megkötések, teljesítések, a szakkoli azt szolgálja hogy szakmailag fejlődj, nem csak a lakhatást

Értem a logikát, de 1 nem vennének fel, ahogy fentebb is írták

2 ne vedd el mástól a férőhelyet...

Még sokszor olyanok se kapnak kolit akik nagyon rászorulnánank

2021. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az eltére pl pont évente kell jelentkezni.
2021. máj. 15. 21:18
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Attol meg hogy evente kell jelentkezni isoznyat nehez bekerulni foleg miota az egyik kollegiumot teljesen kilottek nem lett meghosszabbitva a KUK-os szerzodes es ott sem csak 30 gyerek volt.

Jogos hogy ne vedd el mastol a ferohelyet, de mire felvennenek elte koliba arra megszunne a kolis tamogatasod hogy el tudd kezdeni a masik sulit szoval es sehogy sem fog osszejonni logikailag. Vagy keresel magan / szakkollegiumot vagy nem mesz koliba, ennyire egyszeru, ezenfelul meg 2 felev utan elten atvagnak onkoltsegesre vagy kirugnak a tanulmanyi nemtorodomseged miatt, pluszban ha kiiratkozol szepen vissza is kell fizetned egy felevet.


Ha mar van onkoltseges kepzesre penz akkor a hqvi 30-40ezer forintos kolira miert nincs, es miert masoktol kell elvenni?


Azonkivul ketszer se mondom hogy karfuggo de ha ez kiderulne egyszer siman eltanacsolhatnanak a kollegiumbol az egyetemmel egyutt.

Ne vedd mar el mastol se a ferohelyet a koliban se a szakon...

2021. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Évente jelentkeznI? Ezt honnan veszed? Elte-s vagyok, most zárultak le az őszi évre való jelentkezések, és a nyári koli is külön kategória..

engedd el, és ne vedd mástól a helyet

2021. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

ja és innestől kezdve én se értem, hogyha megtudod fizetni az önköltségest, albérletre miért nem futja? Ha másokkal laksz együtt, akár 60 ezerből is kijössz...mondjuk még nem ettél, és nem szórakoztál

Egyébként meg tényleg kivágnak, koliból főleg. Tudnád, nálad 5x rászorultabbak mennyire akarnak kolit kapni, illetve igen, a két intézmény jogviszony igazolását se tudod megoldani

2021. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, vagy annyira szegény hogy a szüleid jövedelme baromi alacsony, betegségeid vannak meg stb? mert én erre kaptam kolit, és sokan mások is...nem gondolom hogy anyagilag ha az önköltségest ki tudod fizetni, akkor szociális alapon bekerülsz. A ponthatár is nagyon magas
2021. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Amúgy nyilván nem játszom meg, csak elméleti szinten kérdeztem.
2021. máj. 18. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!