Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemista huszonévesként ez...

Egyetemista huszonévesként ez mennyire elfogadható? Hátrány vagy sem?

Figyelt kérdés

Idén végzek az egyetemen, de egyébként szeretnék doktori képzésre jelentkezni. Az is lehet, hogy mellette szívesen dolgoznék valamilyen cégnél, de az a helyzet, hogy amúgy eddig alig van munkatapasztalatom.

A kötelező szakmai gyakorlatot elvégeztem, tanítottam magánórán és ennyi az összes munkatapasztalatom.

Az mennyire hátrány ha valakinek csak ennyi a munkatapasztalata?


Fontolgatom a céges munkákat is, de ha mondjuk ebben az utolsó félévemben nem kezdek azonnal multiknál, hanem csak magántanítványoknak órát adok, az nem ciki?

Az egyetemisták 90%-a már évek óta diákmunkázik és nagyon sokan cégeknél dolgoznak, főleg az én területemen, de szerintem jobban össze tudnám egyeztetni az óráimmal, szakdolgozatom megírásával, TDK-val a magánórák megtartását mint azt, hogy elmenjek valamelyik multihoz és ott dolgozzak mellette. Főleg azért, mert rugalmasabban be lehet osztani, hogy nekem mikor jó órát tartani, mely napokon, hány óra, hány tanítványt vállalok, egy céges munkánál szerintem nem lenne ekkora szabadságom, ha meg valamiért hiányoznom kell vagy az a hét kivételesen zsúfoltabb, akkor meg főnököktől kell engedélyt kérni és megbeszélni. Ezzel szemben ha csak magánórát tartok, akkor nem kell senkitől engedély, mert ha tanítok valakit, az illető biztos megérti, legfeljebb pótórát tartok neki vagy más napra tesszük. Ha céges a munka, akkor lehet előre van egy beosztás vagy esetleg nemcsak a főnökkel hanem a többi kollégával is meg kell beszélni, sokkal macerásabb.

A céghez különben nyilván el is kellene menni, vezetni nem tudok, buszoznom kellene, de ha a saját otthonomban tartok órát, akkor ezzel sem megy el annyi idő. Ha meg az egyetemen tartanám, mert épp nem lenne tilos, akkor szintén jó lenne, mert 2 szakos óra közé beszorítanám a magánórát, meg amúgy is hamar oda tudnék érni az egyetemre, sokkal közelebb van.


Nem ártana pénzt szereznem meg végül is miért ne csinálnék valamit a szakom mellett, de ezt jobban meg tudnám oldani.

A kérdésem az, hogy emiatt hátrányban lennék azokkal szemben, akik cégeknél dolgoznak? Tegyük fel, hogy jelentkezek félév múlva egy céges állásra, hátrányban lennék azokkal szemben, akik céges munkát végeztek?


Nyelvtudással rendelkezem, így a magántanítás nyelvtanítás lenne és a céges munka is valami idegen nyelvű munka, mert ehhez értek.



2021. febr. 6. 13:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Milyen szakot/n végzel?
2021. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!