Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogyan tanultok...

Anyukák, ti hogyan tanultok baba/gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemi záróvizsgára próbálok készülni, a sulit már befejeztem 1 éve, de vizsgát nem tudtam tenni a várandósságom miatt. Van egy 8hónapos babám.

A nappalaim nagyon kaotikusak, hajnali 5-kor kelek a picivel, napközben bolt, posta, takarítás, főzés, séta (van egy kutyusunk is). A nap végére nagyon fáradt vagyok már - 20-21 óra körül alszik el a pici. Férjem reggel 8tól este 6ig van távol munkahelyén, így napközben nem tud tanulni, gyakran itthon is dolgozik hétvégén 5-6órákat.

Esténként próbálok tanulni, mikor lefektetem a picit, de csak 4órát alszik egyhuzamban, utána etetni kell (szopizik). Ezután már nincs motivációm visszaülni tanulni, nagyon fáradt vagyok.

Sokkal le vagyok maradva és félek, hogy nem fog sikerülni, akkor pedig fizethetem vissza a tandíjat és diplomám sem lesz!

Nektek milyen módszer jött be tanulásra? Hogyan lehetne gyorsan tanulni gyerek mellett?


2021. febr. 16. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ne főzz, rengeteg időt lop el tőled, amikor például pont tanulhatnál is. Átmeneti időszakról beszélgetünk, ha van is igény házi kosztra, ezt a pár hónapot ki fogod bírni te is, a férjed is, hogy nem általad készült valami van az asztalon. Menüt szinte már mindenhonnan lehet rendelni, árban sem elrugaszkodottak, sokszor még jobban is jár vele az ember, mintha otthon csinálná meg ugyanazt.

Beszélj a férjeddel, hogy szervezze úgy a munkáját, hogy a hétvégére ne maradjon. Neki is áldozatot kell hoznia, ha a abban az 5-6 órában ő vigyáz a babátokra, vagy takarít, vagy főz, vagy bármi, akkor máris nyertél egy csomó időt.

De ugyanúgy esténként is el lehet lopni még tőle 1-1 órát, amikor hazaér, vacsorázzon be, aztán egy órára vállalja a gyerek felügyeletét, meg hogy mellette esetleg elmosogat. A bevásárlást is próbáljátok meg lecsökkenteni, hogy azzal se menjen feleslegesen az idő, nem tudom van-e autótok, de az is megoldás, hogy hétvégén elmegy a férjed, vagy csak te (addig a másik otthon a gyerekkel) és szépen előre egy hétre megvesztek mindent, ami kell. Még pékárut sem kell feltétlenül utána venni, vannak kenyerek, amelyek jól becsomagolva még egy hét után is fogyaszthatóan pirítósként - meg még egyszer emeljük ki, hogy átmeneti időszakról beszélgetünk.


Ennyi jutott hirtelen eszembe. De az biztos, hogy a kulcs abban van, hogy a férjed vegyen át jó pár órányi feladatot, ha fáradt, ha nem.

2021. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyd ki a főzést takarítást- amit csak tudsz! Nem örökre szól,hogy időt lopj magadnak, de most az sem baj, ha 1 hónapig úszik a ház, ne adj isten rendelsz menüt- apuka szintén eszik menüt a munkahelyen. Ki lehet bírni pár hetet így- menü+pizza+szendvics, baba gondolom elnyammog egy fél banánt meg némi pürét :-) Ha megtehetitek, akár bébiszitter, még ha csak pár órára is- de elviszi sétálni a picit. Anyuka, nagyszülők bárki aki befogható. Ha nagyon nem megy máshogy, esetleg halasztani fél évet? Mond fel a tételeket, esetleg pici mellett pihenve vissza is lehet hallgatni fekve...vagy séta közben az utcán.
2021. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző voltam- úgy értem mondd fel a tételeket hangrögzítővel- telefonról füllhallgatóval séta közben hallgatható, nagyon jól lehet így tanulni.
2021. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!