Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ostobaság vagy bátorság...

Ostobaság vagy bátorság kettes félévi jeggyel emelt érettségire jelentkezni?

Figyelt kérdés

Osztálytársam vagy ostoba vagy bátor. Kettes félévi érdemjeggyel emelt érettségire jelentkezik egy tárgyból.

Itt helyben ismerős tanárnál egy szaros négyest ötöst nem tud összehozni félévkor, de majd idegenben emelt érettségin biztos menni fog.

Hát sok sikert. Én ötös vagyok a tárgyból de eszembe nem jutna ezzel a tudással emeltre menni.

Mert az itteni ötös egy emelten jó ha egy kettest ér majd.

Na és akkor egy itteni kettes egy emelten mit ér majd? Mínusz tízest?


2021. febr. 16. 18:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"Majd ha írsz egy 80-90% közötti emeltet (szóbeli nélkül), beszélhetsz a magas lóról."


Épp ez a lényeg hogy bár én ötösre állok az adott tárgyból de mégis eszemben nem lenne egy emeltnek nekiugrani. Eszemben sem.

Az az ötös az emelten egy kettest érne.


és akkor aki eleve kettes, az emelten hányast ér majd? Mínusz tízest?

2021. febr. 18. 16:52
 12/23 anonim ***** válasza:
55%
de sok időd van... :D
2021. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"bár én ötösre állok az adott tárgyból de mégis eszemben nem lenne egy emeltnek nekiugrani. Eszemben sem.

Az az ötös az emelten egy kettest érne."

Ezt onnan tudod, hogy több emelt érettségit is végigcsináltál már, és nem értél el elég százalékot a hármashoz?

Mert ha nem, akkor lehet, hogy csak túlparázod...

2021. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"Ezt onnan tudod, hogy több emelt érettségit is végigcsináltál már, és nem értél el elég százalékot a hármashoz?"


2 emelt írásbeli próbaérettségin vettem részt, az "igazinak" megfelelő pontozással és ott jöttem rá hogy a helyi ötös egy emelten lepkefing.

Onnan tudom.

2021. febr. 18. 17:43
 15/23 anonim ***** válasza:
93%
Most neked nem mindegy, őszintén? Miért foglalkoztat ennyire?
2021. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%
Mert érdekli, hogy hogy működnek az emberek, mi hajtja őket, mi az, ami miatt időnként rossz döntéseket hoznak, talán mert szeretné ő maga elkerülni az ilyesmit, stb. Szerintem nagyon jól teszi, hogy gondolkodva éli az életét.
2021. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Őszintén érdekel, aki a helyi "burokban" egy kenyérre kenhető tanárral egy kettest tud összegereblyézni magának, annak mennyi józan esze van, hogy megpályáz egy emelt érettségit.

Én ötössel meg nem merném pályázni.

2021. febr. 18. 20:13
 18/23 anonim ***** válasza:
79%
Ennél nagyobb gondod ne legyen, mint más dolgán agyalnod, nem hogy tanulnál inkább ha ennyire ki vagy hogy a középszintű ötösöddel nem mered bevállalni az emeltet. Egy emelt érettségi lófax egy egyetemi vizsgához képest. Tapasztalatból tudom írni neked.
2021. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
93%
Ha mindennap készül az érettségiig, szerintem simán megcsinálhatja legalább annyira jóra, hogy a plussz pontokat is megkapja érte. Nem tudhatod, hogy otthon mit csinál és miért. Lehet kell ez neki ahhoz a szakhoz, amire szeretne tovább menni.
2021. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Ha mindennap készül az érettségiig"


Szerinted.... jöjjünk már le a falvédőről.

Ha készül, akkor itt helyben ugyan mégis miért kettes. Mese habbal.

2021. febr. 19. 08:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!