Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli vagy az írásbeli...

Szóbeli vagy az írásbeli érettségin könnyebb megbukni?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy a szóbelin picit könnyebb, mert ha az írásbelin épp nem is vagy tisztában egy leckerészlettel, van azon kívül 10 másik leckéből kiragadott feladat amiből fel tudja az ember magát hozni. De szóbeliből csak egyetlen egy lehetőség van és hiába van 20 tétel ha 19-et tanultál meg és pont azt húzod ki amit nem tanultál akkor megbuktál mert nincs mentő öv. Ergo nem húzhatsz másik tételt.


Nektek mi a véleményetek?



2021. febr. 18. 22:43
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek, a szóbelin könnyebb elhasalni
Francokat! Írásbeli nagyobb kihívás
27 szavazat
 1/5 GyakoryKrisztina ***** válasza:
100%

Amelyikre nem tanulsz!


Amúgy szerencse is kell hozzá...

2021. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Lehet másik tételt kérni szóbelin.

De középszinten szinte lehetetlen megbukni. Ha sikeres volt az írásbeli, akkor nem valószínű hogy egy tanár nem engedi át a diákját, legalább a minimumot kiszedi belőle.

Viszont amit nem tud egy tanuló az írásbelin, azt már sehogy sem tudja szépíteni javítás közben a tanár.

2021. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelin maximum akkor tudsz megbukni, hogyha tényleg hót sötét vagy a témához -annyira, hogy még a megadott forrásokkal sem tudsz mit kezdeni, ugyanis töri szóbelin kapsz segédletet-. Ha a tételt el tudod helyezni térben és időben, valamint tudsz hozzá mondani 2-3 köthető történelmi személyt vagy nagyobb eseményt, akkor a minimum pont (vagyis a 12,5%) már megvan.
2021. febr. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyiken könnyen megoldható, ha szeretnéd. Mondjuk ha a szóbelin megpróbálnak átrugdosni, akkor makacsul hallgatnod kell, hogy sikerüljön.

De választhatod a kombinát módszert is, pl. 20%-ra teljesítesz mind a kettőn. Ekkor sem a szóbelin, sem az írásbelin nem buksz meg külön, viszont az egészet mégis bukod, mert nincs meg a 25%.

Jó szórakozást, hajrá!

2021. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, hogy ha normális tanárod van, szóbelin nehezebb megbukni. (Mondom ezt úgy, hogy a szóbeli kommunikáció összes formájától rosszul vagyok, nem csak felelésektől meg vizsgáktól, hanem mindennapi beszélgetésektől is, és mégis mindegyik szóbelim jobb lett, mint az írásbelim). Én például a töritanárommal nem voltam kifejezetten jóban, viszont érettségin ő is nagyon segítőkész volt, ha valamibe belekeveredtem idegességemben, csak mondta, hogy akkor ezt beszéljük meg, és segített. De azt is hallottam, amikor az egyik osztálytársam bioszból szóbelizett, én akkor pont egy tételt dolgoztam ki. Egy olyan tanárnál felelt, aki csak egy évig tanított minket 9.-ben, és gyakorlatilag a szájába adta a szavakat, csak a megoldást nem mondta ki, és átengedte. Tőlünk nagyjából mindenki úgy jött ki, hogy sokkal rendesebbek voltak a tanárok, mint gondoltuk. Írásbelin, ha valamit leírtál, az ott van, és hiába tudja a tanár, hogy te lehet jóra gondoltál, csak összekeverted valamivel, nem fogadhatja el.
2021. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!