Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális ez a tanítási módszer?

Normális ez a tanítási módszer?

Figyelt kérdés
Ugyebár november óta tart a digitális, ez alatt az időszak alatt 32 jegyet kaptam matematikából, van aki ennél is többet. A tanár eléggé különc, órákon is elvolt magának, felírta a táblára a feladatot, és némi "magyarázattal" annyiban hagyta. Online oktatásban ez nem mondható el, nem jön be órára, mert "nem látja értelmét", ezért ír egy word doksit amiből tanulnunk kéne. Na már most a word doksik 10-20 oldalasak, hetente 2-t kapunk belőle tele házival, és JEGYRE MENNEK. Ez a része a legrosszabb, a dolgozatokat megtudom írni kb. 2-estől 4-esig tehát nem buknék meg, de annyi házi jegyünk van, hogy egy témazáró 1-es jelenleg 0,05-ot visz le, tehát 1,80-ról levisz 1,75-re, egy ötös meg úgy 2 köré repít. Ofő próbált beszélni vele. Mi is szóltunk, úgy 2 hétig tartott és megint tömérdek házi jött. Más tanár szóba se jöhet, tanulni nem tudunk, és gyengébb csoportba se raknak át, mert nem lehet egyik csoportban 25 ember a másikban meg 7.

2021. márc. 7. 23:51
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez azért durva. Nálunk megtart heti 2 órát online, a fennmaradó egyre meg feladatot ad amire 3 napunk van. Akkor talán érthető lenne, ha emelt matekot tanulnál, de ez, hogy nem tart órát és el se magyarázza. Nem azért fizetik hogy word doksikat írjon hanem hogy tanítson. Nem lehet hogy internet probléma miatt nem tartja meg?
2021. márc. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szinte minden iskolában van néhány maximalista tanár, aki úgy gondolja, hogy azzal tesz jót, ha alaposan leterheli munkával a diákjait és szigorúan osztályoz. Nincs mit tenni, bele kell nyugodni és el kell viselni az efféle terhelést. Persze szeptembertől átiratkozhatsz másik iskolába, de ott sem garantált, hogy nem kapsz egy hasonló tanárt matekból vagy egy más tárgyból. Sajnos a felnőtt élet is ilyen lesz, hogy a munkahelyeden is el kell majd viseld a maximalista vagy más szempontból "nehéz eset" kollégáidat és főnökeidet. Egyszerűen ilyen az élet, hogy nem teljesen te döntöd el, hogy milyen emberek vesznek körül. Lehet persze méltatlankodni, de végül az egyetlen megoldás általában az, hogy megtanulsz megbírkózni a helyzettel.
2021. márc. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár ilyen lenne a matekfaktos tanárom! Nem tudom hogy fog sikerülni nálunk az emelt matek az én órát alig tartó tanárommal.
2021. márc. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha emelt csoportban vagy, akkor szerintem okés.

Ami gáz, hogy nincs lehetőség csoportot váltani (miért ne lehetne az egyik csoportban sokkal kevesebb ember?), és nem tart konzultációt, hogy akinek gondja van az anyaggal, megértse.

2021. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem emelt csoport. Azért nem lehet valtani, mert az igazgatóság nem fogadja el hiába kérvényezi(k) a szülő(k), még akkor se, ha a diák eddig más jegyet sem kapott mint egyes. Nekem jelenleg kb. 24 egyesem van, sajnos a legtöbb az a házi miatt van, mert ugyebár november óta kell 30 jegyet adni mert nem elég a 10. Amit tudtam, nagyjából megcsináltam, de volt hogy arra is egyest adott mert nem volt jó. És nem, konzultációt annyival lerendezi, hogy ha van kérdés tegyétek fel, és kész.
2021. márc. 11. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!