Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki az érettsé...

Hogyan kezdjek neki az érettségire tanulásnak?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, már tanultam érettségire, pár szóbelit is tudok (azt most félretettem mert elvileg ma mondják meg, hogy meg lesz-e tartva vagy nem).

Mindent átvegyek a könyveimből (történelemből az érettségis könyv is meg van), vagy csak oldjam meg a régi érettségiket, esetleg nézzek bele a füzeteimbe?

Ti hogyan tanultok/tanultatok rá?



2021. márc. 19. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Bocsi az offért, de ma fogják bejelenteni? Ez tuti?
2021. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elvileg egyik barátnőm azt mondta tegnap, hogy hallotta a rádióban azt, hogy még TEGNAP bejelentik, viszont ezt nem tették (legalábbis úgy tudom). Tegnap az ment a híradóban, hogy ma Orbán V. megmondja, de ebben sem vagyok biztos, mivel nem én néztem a híradót, hanem anyum, és ő azt mondta, hogy ma mondják meg (de ő se mondta biztosra).

Bocsi hogy csak ennyit tudok, majd ha még megtudok valamit írok ide esetleg.

2021. márc. 19. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ha belegondolok, hogy emelt kémiára hogy készültem, és amit leírtál, gondolom nem az orvosi a cél, csak a papír legyen meg. :D
2021. márc. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért az emelt kémia az más. :D

Nem tudom mit vettél le az írásomból, de mondtam, hogy tanulok. Leírom saját szavakkal, rajzolok mellé néha mert vizuális típus vagyok, szoktam csinálni a régi érettségiket.

Szerintem ez elég mert odafigyeltem a négy év anyagára, már csak jobban ráhajtok.

2021. márc. 19. 16:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire. Szóbelire vagy írásbelire? Én is idén érettségizem, de nem félek egyáltalán a vizsgától, még a korlátozások adta hátrányok ellenére sem.


Írásbelire én úgy gondolom az elmúlt 4 év alatt kellet rá készülni, folyamatosan, passzívan. Útközben nézegetni feladatsorokat, akár most megoldasz minél több érettségi feladatsort (pl. matek, vagy szakmát amit tanulsz). Mi ezt csináljuk. Infót tanulok, szinte folyamatosan nézegettünk feladatsorokat, emelt szinten is, s így mertem bevállalni egy Emelt informatikát. Magyarnál és törinél ugyanez, oldogatunk meg feladatsorokat.


Szóbelire készülni mindenképpen készítened kell tételeket. Oktatási hivatal oldalán fent vannak a hivatalos tétel-sorok amiből vizsgáztathatnak le, de előfordul, hogy iskolánként eltérő lehet (akt. témaköröket sulidtól kell elkérned). Alap tantárgyakra mint a matek, töri, magyar bátran merem ajánlani az Érettségi 2017/2018 sorozatot az M5-től (összes rész fent van Youtubeon). Mi töri órán ismétlésként azt szoktuk nézni és valami hihetetlenül jól felkészít az érettségire különböző témakörökben. Forrásokat elemez a műsorvezető, különböző témaköröket beszél át (leginkább szóbeli témaköröket). Magyarán kapsz egy komplett tételt szóban amiből fel tudsz készülni. Ez nagyon tud segíteni szóbeli készülésben, akár írásbeliben is a II. részhez mint forráselemzés, vázlatkészítés.

2021. márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a jó, hogy néhány tanár segít nekünk mert tudják, hogy mi van most, de van amelyiket egyáltalán nem érdekli a dolog..
2021. márc. 20. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!