Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium, vagy albérlet...

Kollégium, vagy albérlet (egyetem)?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a jobb választás? Ha albérletet választanék az is csak 2-3 (esetleg több) lakótárssal jöhetne szóba az árak miatt.

Ősszel fogok Szegeden tanulni (ha remélhetőleg felvesznek és nem lesz otthonülés ez a járvány miatt)

De akkor a lényeg: Eléggé visszahúzódó lány vagyok, nehezzen ismerkedem, ezért tartok picit a kolitól. Viszont szeretem az embereket ha egyszer már beilleszkedtem és valamiért úgy érzem ott jobban érezném magam, sok jó élményem lenne.

2 dolog amitől félek: Nem lehet majd tanulni és aludni a hangoskodók miatt.

A másik meg az, hogy én nagyon lassú zuhanyzó, minden napos hajmosó vagyok. Ott mennyire megoldható az ilyen? nem verik rád az ajtót?

Akkor leszek 20 éves mikor elkezdem :)


2021. márc. 25. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én is most vagyok egyetemista, kolis vagyok (vagyis lennék). Én abszolút tudom neked javasolni a kolit. Egyrészt olcsóbb mint egy albérlet, másrészt rám is jó hatással volt, hogy megismertem egy csomó embert. Oldódni fognak benned a gátlások, nyitottabb leszel. Muszáj leküzdeni a korlátjaidat, és erre tök jó a koli. Mi hárman voltunk a szobában, teljesen jól működött, hogy megbeszéltük, hogy most kinek kell tanulnia, és hogy légyszi maradjunk csendben. Az alvás is mindig sikerült nekem, mondjuk ha nagyon fáradt vagy akkor nem nehéz könnyen elaludni :D A zuhanyzással sem lehet baj, rám még senki nem szólt hogy siessek. maximum magukban zsörtölődnek, de az nem számít :)
2021. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!