Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki esetleg nem küldene...

Valaki esetleg nem küldene nekem egy osztatlan jogász bárhányadik féléves órarendet?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi lennék, hogy vannak elrendezve az órák, mikre számítsak.

Legjobb lenne a győri Széchenyire járótól,de bármilyen egyetemről érdekel.



2021. márc. 25. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


[link]


Tovább a javasolt tárgyfelvételi mátrixra kell rákattintani, ott megmutatja, egy félévben milyen órák vannak :)

2021. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt leírja azt is, egy héten mennyi óra van egy adott tantárgyból :)


Az első linknél meg tudod azt is nézni, hogy egy adott tárgyból mik a követelmények.

2021. márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annyiban még tudnál segíteni,hogy első félévben hány kreditet kell teljesíteni? Vagy 28 a kötelező és mennyi a maximum?
2021. márc. 26. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem jogász képzésen vagyok,de elmondtható hogy félévente áltlagosan 30 kredit szükséges(ez kb általánoságban minden szakon ígyvan).És ezen felül annyit teljesítesz,amennyit tudsz és akarsz(bár első félévben nem éri meg felvenni a kötelezők mellé semmilyen másik tárgyat)
2021. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2. vagyok.

Sajnos még nem járok egyetemre (én is SZE-re tervezek menni, de messze nem jogász szakra), de azt hiszem, úgy működik, hogy a fő tantárgyak mellé fel kell venni plusz tárgyakat is, amikből a szükséges krediteket akkor teljesíted, amikor szeretnéd.


Néztem Felvin, a jogász szak teljesítéséhez háromszáz kredit kell, ami nem lesz meg csak a sima tárgyak elvégzésével.

A maximumot nem tudom, gondolom ez attól függ, hány tárgyat veszel fel (de erre oda kell figyelni, mert kredittúllépésnél fizetni kell)

2021. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2021. márc. 26. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:

"Néztem Felvin, a jogász szak teljesítéséhez háromszáz kredit kell, ami nem lesz meg csak a sima tárgyak elvégzésével." - ELTE jogra járok. A 300 kredit a kötelező tárgyakat, és a kötelezően teljesítendő kb. 23 szabadon választott tantárgyat (ennek van mindenféle alfaja) tartalmazza, és ezzel lesz meg az egyetem, ami 10 félév = 300 kredit. Egy mintatanterv van, azt kell követni. Attól eltérés csak szabadon választható tárgyak esetén van (pl. nem kettő ilyen tárgyat veszel fel, hanem egyet sem, és máshogy osztod be őket), de egyébként kénytelen vagy a mintatantervvel haladni, mert ha önkényesen nem veszel fel valamit, amire épül valami más (és majdnem mindenre épül valami más), akkor csúszol. A mintatanterv következtében megvan az ajánlott kreditszám is, de igazából semmi nem a krediteken múlik. Egy olyan szabály van valahol, hogy ha a tíz féléves képzés felénél a tárgyak X %-a nincs meg, akkor megszűnik a hallgatói jogviszony, de ez elég ritka lehet, én nem hallottam ilyenről. Én egy percig nem aggódtam a kreditek miatt. Aki államira akar átkerülni, az csinálja azt, hogy több tárgyat vesz fel (szabadon választhatóakat, mivel a kötelező tárgyak egymásra épülnek, ott nem tudsz hamarabb felvenni semmit), hogy növelje az átlagát, de ehhez nagyon kitartónak kell lenni, főleg az online oktatás óta. "félévente áltlagosan 30 kredit szükséges" - tehát nálunk az osztatlan képzésben nincs ilyen, hogy átlagosan 30 kreditet kell csinálni, a mintatantervben szerepel több-kevesebb kredites félév is.


A kredittúllépés nálunk úgy van, hogy ha a tárgyfelvétel utolsó 72 órájában talán ötnél több tárgyat ad le valaki, azzal kifizettetik, illetve úgy van, hogy 30 kredittel túl lehet lépni a 300 kreditet, ennek terhére lehet plusz szabadon választható tárgyakat teljesíteni, ha nem lenne elég a kb. 23 :D Azonban, ebbe az is beleszámít, ha elbuksz egy tárgyat, és újra kell felvenned. Például polgári perjog szigorlat 6 kredit, ha másodjára is fel kell venned, az ennek a 30 kreditnek a terhére megy. Pár éve voltak valami viták, mintha maximalizálva lett volna 15 000 Ft-ban ez a fajta túllépési díj, de nem tudom, hogy végül megszavazták-e, és mi van ezzel, de szerintem ezen ráérsz aggódni akkor, ha sok az ilyen az évek során. Nem ismerem más egyetemek rendszerét, de szerintem ebben a tekintetben a képzésnek egységesnek kellene lennie az egyetemeknek, díjak, órák változhatnak, de a 300 kreditnek valahogy így kellene összetevődnie.

2021. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!