Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz , ha nem...

Szerintetek gáz , ha nem járok be előadásokra egyetemen?

Figyelt kérdés

Második féléves hallgató vagyok (GTK).


Szerintetek az mennyire gáz,hogy egy előadásra sem jàrok be mert untat? Nem látom értelmét tavaly is sikeresen levizsgáztam előadások nélkül.


Egyszerűen sose fogott meg ez a tanulásos módszer,hogy hallgatom a tanárokat, olyan szorongás jön rám olyankor elunom az életem.


Természetesen gyakorlatokra mindig bejárok és értem is az anyagot. Az elméletet meg vagy könyvből vagy a diasorból+ utána olvasok ,így azt is megtanulom.


Vannak akik hasonlóan gondolkoznak , mint én?


20/f



2021. márc. 30. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem gáz.

Első eladásokra mindig bementem a biztonság kedvéért, de utána én kb csak akkor jártam be előadásokra ha voltak ott ismerősök és inkább pihentünk vagy filmeztünk együtt (hogy minek mentünk be, és miért nem máshol ütöttük el az időnket, ha már nem figyeltünk az előadáson, azt máig nem tudjuk megmondani)

Ha neked nem használ az, hogy hallgatod és jegyzetelsz az alapján, akkor ne járj be. Én ezzel úgy vagyok, hogy egyetemen már vagy annyira érett és felnőtt, ismered annyira önmagad hogy el tudd dönteni, hogy mi a hasznosabb számodra: beülni és hallgatni vagy inkább máshonnan felkészülni.

2021. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem azoktól kuncsorogsz jegyzetet, akik végigülték az előadást és figyeltek, addig nem gáz és nincs vele semmi probléma. Azokat nem szokták szeretni (jogosan), akik nem járnak be, aztán vizsga előtt sírnak az évfolyamcsoportban jegyzetért.
2021. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem járok be azokra, amiknek nincs értelme. Ha feltölti a diákat, és nem hangzik el órán semmi hasznos információ az órán, ami nincs a diákon, akkor az első egy-két alkalom kivételéve én sem járok be. Azt mondom, hogy inkább ne menj be, és ne legyél olyan, mint akikkel már én is találkoztam, hogy bemegy órára, hogy ott legyen, de végig beszél, mert unatkozik.
2021. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En se mindre jartam be. Most online térben meg kb egyet se hallgatok meg.
2021. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor nem csak én vagyok ezzel így :D

2021. márc. 31. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek annyira előadásokra beülni, mert egyszerűen hiába határozom el, hogy na, most figyelni fogok, egyik fülemen be, másikon ki... Még akkor is, ha érdekel a téma. Sokkal hatékonyabb tanulási módszer számomra az, hogy egymagam leülök és kidolgozom az anyagot. Na jó, annyiból azért megéri bejárni, hogy mégiscsak lesz egy kis fogalmad arról, hogy miről volt szó, kicsit jegyzetelgetsz, ez később a kidolgozásnál segít eligazodni az anyagban. Szóval nem mondom azt, hogy teljes időpazarlás bent ülni, de tény, hogy nem mindenkinek ez a legjobb módszer. Hátrányod azonban sosem származik belőle.
2021. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!