Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet olyankor tenni, ha...

Mit lehet olyankor tenni, ha a témavezetőm nem reagál semmire?

Figyelt kérdés
Munka mellett csináltam a PhD-t, és amíg nem volt covid, rendszeresen be tudtam járni a témavezetőmhöz konzultálni, nagyon jól haladtam. Az utóbbi hónapokban személyesen nem tudom elérni, mert otthonról dolgozik, és az emailjeimre pedig sosem válaszol. Próbáltam telefonon is hívni, de azt sem veszi fel. Ilyen csip-csup köremaileket szoktam tőle látni, olyan dolgokkal kapcsolatban, amelyek teljesen irrelevánsak, Arra van ideje, hogy hajnali egykor körlevélben RTL-es híreket küldjön körlevélben, azoknak, akik fent vannak a levelezőlistáján, de nekem sosem válaszol. Egyszer felhívtam rejtett számról, akkor felvette, és csak hebegett-habogott, amikor rákérdeztem, hogy mi legyen. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert szinte már mindenem megvan ahhoz, hogy befejezhessem, de így szinte lehetetlen bármit is csinálnom, mert mindenhez az ő hozzájárulása szükséges. Már azon is gondolkodtam, hogy abbahagyom az egészet, csak akkor így 4 évet kidobhatok a kukába. Tud valaki ezzel kapcsolatban tanácsot adni, hogy mit tegyek? Köszönöm.

2021. ápr. 12. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel újra rejtett számról és kérdezd meg, hogy tudna segíteni ezen,hogy te is tudjál haladni.
2021. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Legutóbb, amikor felhívtam, akkor is csak mellébeszélt, és ígérte, hogy segít, aztán megint nem válaszolt nekem többé. Most is valószínűleg ezt tenné, ha felhívnám rejtett számról. Az benne a legrosszabb, hogy igazából már most tavasszal is végezhettem volna, de emiatt nem tudtam. Lassan már aludni sem tudok, annyira szorongok emiatt.
2021. ápr. 12. 19:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél még egy próbát bátran. Állj csak ki magadért, ne hagyd hogy lerazzon. Vagy akkor mondja meg, hogy ki az, akit maga helyett tud ajánlani. Ne légy nyuszi, meglatod, hogy ez hatásos lesz!
2021. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom. Csak sajnos attól félek, hogy még ő lesz felháborodva, hogy miért zaklat őt rejtett számról, és félek, hogy utána még szemetebb lesz velem.
2021. ápr. 12. 20:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt hogy az otthoni vezetékes számotok nem szamkijelzos és arról hívod. És mondd meg neki, hogy ha szóba hozza, hogy nem akarod zaklatni, akkor viszont az emailekre reagáljon és akkor nem hívod telefonon. Mindezt kedvesen, határozottan!
2021. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Meg fogom próbálni mindenképp. Ha mégsem lesz semmi változás, akkor milyen lehetőségeim vannak? Sajnos már abszolváltam, így nincs lehetőségem arra, hogy témavezetőt váltsak. Félek, hogy minden eddigi munkám kárba fog veszni :(
2021. ápr. 12. 20:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérdezz rá a tanszéken vagy a tanulmányi osztályon hogy ilyenkor mi van. Ők biztos láttak már ilyet.
2021. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tthblzs válasza:
98%

Saját tapasztalataim:

Az igazság az, hogy nincs szükséged a hozzájárulására, semmiben nem hátráltathat téged, legfeljebb egyedül nehezebb végigvinni. A doktori iskola nem köti olyan feltételekhez a fokozatszerzési eljárás elindítását, mint például a témavezető kompetenciája vagy aktuális hozzáállása a feladataihoz. Az én témavezetőm egy év után döntött úgy, hogy van jobb dolga, mint velem törődni, ezért a témámat is kénytelen voltam egyedül végigcsinálni és publikálni. Ha szereted a témádat, akkor semmiképp ne hagyd, hogy egy felelőtlen ember megakadályozzon abban, hogy végigcsináld.

2021. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, ennek mindenképp utánanézek. Amennyire tudom, ahhoz, hogy elindítsam a fokozatszerzési eljárást, kell az ő aláírása is, illetve magához a disszertációhoz is. Az abszolutóriumhoz is kellett legutóbb. Akkor még személyesen el tudtam őt érni, de amióta nem lehet, azóta sajnos akárhogy próbálkozom, semmilyen módon nem kommunikál velem. Még egy cikkből is kihagyott a szerzők közül, amiben részt kellett volna vennem, mert én is foglalkoztam azzal a témával.
2021. ápr. 12. 22:36
 10/13 tthblzs válasza:
98%
Az aláírásával hozzá fog járulni, neki is érdeke, hogy fokozatot szerezz. A lényeg, hogy (szerencsére) semmi olyan nincs, amit neki kellene elintéznie, megcsinálnia, elolvasnia, megírnia, stb. Én annak idején elmentem a háza elé és ott írattam alá a szükséges papírokat, aztán kapott meghívót a védésre, de a disszertációmat nem olvasta el. Ha egy aláírást sem tudsz tőle megszerezni, akkor beszélj a tanszékvezetővel, majd rá hallgatni fog. Ha ő a tanszékvezető, akkor a dékánnal. Ha ő a dékán, akkor a doktori iskola vezetője fog tudni segíteni. Olyan nincs, hogy a nemtörődömsége miatt valaki ne tudj ledoktorálni. Kitartást hozzá, ne add fel! :)
2021. ápr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!