Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem mennek az érettségi...

Nem mennek az érettségi feladatlapok, most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Történelemből és Angolból alig érem el a 20 pontot az elso 2-3 részben, és teljesen kétségbe vagyok esve, már majdnem kitöltöttem az összes feladatlapot és még ígysem megy, Május 3.tól leszek az érettségi vizsgáim :s

2021. ápr. 25. 10:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a tanáraink gyakorlásképpen hoztak be pár előző évi érettségi feladatsort az órákra az utolsó évben, vagy abból írattak dolgozatokat. Nekem akkor az összes siralmasan sikerült, de tényleg egytől-egyig rossz lett az összes. Magyarból például az első elemzésem kapásból egyes lett, a szövegértéses feladatok sem mentek sokkal jobban, a matekom kettes lett... szóval tényleg nem szerepeltem valami jól. Az érettségim viszont teljesen jól sikerült, az összes tárgyból ötöst kaptam, 90% felett. Nem tanultam többet vagy jobban, ugyanúgy csak az órákra készültem (és amúgy nem voltam rossz tanuló, négyes-ötös jegyeim voltak) és ugye az utolsó hónapokban elkezdtünk célzottan az érettségire is gyakorolni. Úgyhogy szerintem ne félj tőle annyira, mert ez még nem jelent semmit. Az érettségin azért azt érzed, hogy nagyobb a tétje, jobban oda kell rá figyelni, jól át kell gondolni, időre kell, meg kell oldani mindent és vagy jó vagy sem stb., míg gyakorlásnál azért hiába szeretnéd minél jobban megoldani a feladatokat, talán nem érzed azt a nyomást és nem érzed annyira fontosnak. Valamint szerintem az is sokat számít, hogy mennyire vagy hozzászokva az érettségi feladatokhoz. Nekem legalábbis először nagyon furcsa volt és ezt is meg kellett tanulnom, meg kellett szoknom, mert korábban teljesen más dolgozatokat írattak velünk a tanárok és nem nagyon találkoztam érettségis feladatokkal, ebben az előző évek feladatainak gyakorlása sokat segített. Például történelem órán mi sosem használtuk az atlaszt pedig az érettségin az nagyon fontos vagy magyarból sosem csináltunk szövegértést pedig az érettségin az van, úgyhogy ezeket is be kellett gyakorolni.
2021. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó! :)
2021. ápr. 26. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!