Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták,mit gondoltok a...

Egyetemisták,mit gondoltok a Hallgatói Önkormányzatról?

Figyelt kérdés
Hasznosak vagy feleslegesek?

2021. máj. 4. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ingyenélő senkik haszontalan, de jó drága gyülekezete intézménytől és kartól függetlenül.
2021. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Feleslegesek szerintem.. ha megkeressuk oket csak ossze vissza beszelnek es segiteni sem tudnak.. szerintem csak azok mennek hokosnek, akiknek feltunesi viszketegseguk van
2021. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A mienk hasznos. Kézben tartják a dolgokat, ők intézik (segítőkészen!) a kollégiumi bekerülést, és hatékonyan képviselik a jogainkat tanulmányi problémáknál. Régen elvileg pocsék volt itt is, de az utóbbi 5 évben én igazán nem tudok rájuk panaszkodni.
2021. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk kb egy "buliszervező ügynökséghez" hasonlítanám, nem mondom hogy haszontalan, de azokat a juttatásokat, kedvezményeket (nem csak anyagiakra gondolok) amit kapnak közel sem érdemlik meg, szóval félig-meddig mondhatjuk hogy ingyenélők. A "rendes" funkciójához köze sincs, ivászatot szerveznek, de az érdekképviseleti, ügyintézési dolgaikat nem látják el.
2021. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, neked mi a véleményed róluk? Szándékosan ilyen provokatívan tetted fel a kérdésed? Mi volt a szándékod vele? Szerinted mégis minek van a HÖK (most nem azért, hogy a védelmükbe kelljek), szerintem az, hogy hol, hogyan végzik a munkájukat, az egytemtől (sőt azon belül is kartól függ), sajnos tényleg van olyan (legalábbis hallottam olyanról), ahol semmit nem csinálnak, de azért általánosítani, szerintem kicsit gáz ennyi idősen, pláne, hogy elvileg egyetemre már egy fokkal értelmesebb/intelligensebb emberek járnak. Nem tudom, nálunk jól végzik a munkájukat (nem smuzolásból mondom), ha szólsz nekik, hogy egy-egy tanár irdatlanul visszaél a hatalmával, egyből elkezdik kivizsgálni a dolgokat (most nyilván nehezebb akármit is intézni, pláne rendezvényeket kár várni ebben a helyzetben, de) nálunk szerintem a lehetőségeikhez mérten elvégzik a feladatukat.


Te melyik egyetemen vagy ahol ilyen rossz(?) a helyzet?

Ha meg esetleg valahol nagyon szar a bizottság, akkor tessék leváltani, vagy indulni, ha jobban tudjuk csinálni. 😉😀

2021. máj. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Miért kell lepontozni azokat, akik leírják hogy az ő egyetemükön semmi hasznosat nem csinál a hök? Most ha tényleg így van, akkor hazudják azt, hogy a hökösök a nemzet hősei, vagy mi?
2021. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5-ös, nem tudom, hogy a kérdésben mit találtál provokatívnak, de kíváncsian várom.

Hasonló dolgokat tudok én is (sajnos) elmondani, mint az előző válaszolók.

Lepontozast sem értem, én a véleményeiteket kérdeztem, miért lenne attól rossz vagy éppen jó, hogy a HÖKot szidja vagy dicséri? Minden normális hozzászólás megérdemeli a zöld jelet.

2021. máj. 5. 07:12
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

#7-es azt, hogy erre a témára sokan "rákapnak és elkezdik köpködni" a HÖK-öt, mert részben ez egy ilyen sztereotípia, de nem mindehol igaz. Sajnálom kérdező, hogy nálatok sem megfelelő a képviselet, de ez nem jelenti, hogy máshol ne lehetne jó, sőt azt sem, hogy nálatok sem lehet jobb, hiszen őket Ti választjátok meg. A lepontozást én végképp nem értem, de sajnos ezen az oldalon így megy, ha nem egyezik a véleményed a "divattal" vagyis ellenkező véleményen vagy valamiről (még ha azt meg is tudod indokolni és szépen, érvekkel alátámasztva kifejteni - akkor is lepontoznak) - én már ezt kezdem elengedni...


#6-os én sem értem a lepontozást, engem is lepontoztak (de hogy miért???), és nem nem kell "azt hazudni, hogy a nemzet hősei...", gondolom ez egy véleménykikérés volt a kérdező részéről, akkor miért is nem fér meg itt többféle vélemény??

2021. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az ne az én vagy az itt válaszolók hibája legyen már, hogy elkezdik "köpködni" őket, ez legyen az ő bajuk, tisztelet a kivételnek! Nem haragot akarok senki ellen kivaltani.

Nagyon jól leirtad, hogy én csak véleményeket akartam látni, ki mit tapasztalt, és az önmagában nagyon szomorú, ha több a negatív, mint pozitív.

2021. máj. 5. 09:33
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

"mert részben ez egy ilyen sztereotípia, de nem mindehol igaz."

Igen a sztereotípiának pont az a lényge, hogy nem mindig igaz, de ÁLTALÁBAN igen.


"hiszen őket Ti választjátok meg."

Az a baj, hogy ez csak formálisan van így. A hallgatók nagyrésze (tehát nem az összes, de sokan) haveri alapon, vagy a jó csajokra szavznak, mert nem érzik át az egész súlyát. Hiába van tválasztás, nem az érdemek alapján szavaznak, hanem azért mert xy a szobatársuk volt 2 éve koliban és hasonlók.


Egyébként nálunk viccen kívül a hallgatói önkormányzat tagjainak fele (nem túlzás, ténnyleg) elnök, elnökhelyettes, munkacsoportvezető sé hasonló "vezetői" beosztásokban van hivatalosan. Hogy kit vezetnek, azt nem tudjuk, mert több a vezető mint a "beosztott". Ez szerintem elég sokat ront a megitélésen, olyan komolytalan lesz tőle az egész.

2021. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!