Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek érdemes tovább tanulni,...

Minek érdemes tovább tanulni, amiből jól meglehet élni a mérnök, orvos, jogász triumvirátust leszámítva?

Figyelt kérdés
Főleg a természettudományok, a pénzügy világa érdekel.

2021. máj. 11. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A pénzügy például tipikusan az a terület, amiből jól meg lehet élni. Végezz el egy pénzügy és számvitel alapképzést, majd pénzügy mestert, és tied a világ.


A természettudományok nem biztosítják a legmagasabb fizetéseket, de ilyen területen se fogsz éhezni. Innen lehetőség is van más területen dolgozni. Pl. rengeteg matematikus és fizikus dolgozik bankoknál.

2021. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Gazdálkodás és Menedzsment.
2021. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A pénzügy és számvitel alapszakon már gondolkodtam én is.

2021. máj. 12. 15:09
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Mérnökként a gép ipar illetve az IT terület az ami igazán fut. (Agrár, élelmiszer ipar meg hasonlókat hanyagolnám) valamint vannak nagyon jó gazdász képzések is amik nagyon piac képesek, persze nem ilyen gazdmen vagy turizmus és vendéglátás hanem :gazdasági elemző, pénzügyes , alkalmazott közgazdász meg hasonlóak. És ott van még az orvosi vonal amivel ugye ott a köz foglalkoztatott irányzat és a magán is.
2021. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha érdekel a pénzügy világa, akkor jó felé mész.
2021. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
38%

Svájcban vagyok tanár

Angolt s németet tanítok

9 éve

Fizum 3.5 millio havonta

Evente 100 ezer Frank

2021. máj. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
A gazdálkodás és menedzsment közepesen intelligens embereknek való tucatképzés. A diploma amit ad, egy általános gazdasági képzés, hatalmas túlképzés van ezekből és konkrétan nem fogsz érteni semmihez ha elvégzed. Ha jó vagy matekból, akkor inkább a gazdaság- és pénzügymatematikai elemző osztatlan szakot nézd meg, vagy az alkalmazott közgazdaságtant (ez kevésbé matekos), vagy a sima matek szakot és utána a banki és biztosítási matematikus mesterszakot. Emelkedj ki a tömegből, nincs szükség ilyen sok powerpoint huszárra.
2021. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

#7

Köszi, de jól megvagyok powerpoint huszárként, sőt fizetésben még a mérnököket is verem.

2021. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
9. Nincs ezzel gond, én is ppt huszár vagyok. 🤦‍♂️
2021. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Pénzügy és számvitel alapszakra gondoltam első sorban.


Természettudományok közül pedig a fizika és kémia.


Nem hiszem, hogy egy matek alapszakot eltudnék végezni és közben fenntartani magam.

2021. máj. 14. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!