Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha félbehagytam az államilag...

Ha félbehagytam az államilag támogatott egyetemi szakomat 2019-ben, hol tudom ellenőrizni, hogy van-e tartozásom?

Figyelt kérdés

Egy államilag támogatott szakot nem végeztem el, jogviszonyom 22019-ben megszűnt. Utána egy 2 éves OKJ elvégzése következett, majd a nyár elteltével dolgozni kezdtem.

Még kaptam egy postai levelet arról, hogy megszűnt a jogviszonyom, de utána semmit, és abban sem volt benne hogyan tovább.

Valaki esetleg tudja, ilyen esetben hol lehet meglesni, van-e tartozásom vagy sem?

Mivel sose kaptam semmilyen értesítést, gondolom nincs, de ezen csodás hazai rendszereknél semmit sem lehet tudni...


2021. máj. 12. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Postán kellett volna már rég kapj határozatot, tértivevényes levélben (tehát csak neked adják át, nem dobják be a postaládába. Ügyfélkapun esetleg még megnézheted az üzeneteidet, de nem valószínű, hogy van tartozásod, mivel azt az értesítést követő 30. napig be kell fizetni, különben a NAV küldött volna már felszólítást és behajtókat, stb.


Mennyi ideig jártál egyetemre? Alapképzésen az első félévet, osztatlan mesteren pedig az első két félévet nem fizettetik vissza.

2021. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ügyfélkapun semmi ehhez kapcsolódó üzenetet nem kaptam eddig, de más felületen sem. Sima alapszakon voltam, és sajna több félévem ment a levesbe.

Én is erre gondoltam, hogy már biztosan kerestek volna, ilyen esetben csak nincs az, hogy évekig hallgatnak, majd egyszer a jövőben valamikor egy, a kamatoktól többszörösére emelt összeggel kopogtatnak az ajtómon.

Csak zavaró, hogy ennek semerre nem lehet utánajárni.

2021. máj. 12. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a szabályozás úgy van, hogy legkorábban a kiiratkozást követő 1 év múlva állapítják meg a tartozásod, hiszen ha azon az egy éven belül ismét beiratkoztál volna egy felsőoktatási intézménybe, 1 éven belül, akkor nem lenne tartozásod.


Most viszont a vírus miatt máshogy kezelik egy kicsit a dolgokat, neked pedig ugye ebben az időszakban vált esedékessé az 1 év letelte... Fogalmam sincs mit tudnál csinálni ebben a kavarodásban.


Esetleg hívd fel az OH ügyflszolgálatát, hátha ők biztosabb információt tudnak mondani.


[link]

2021. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!