Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaposváron élő pécsi egyetemis...

Kaposváron élő pécsi egyetemisták, hogyan bírjátok az ingázást?

Figyelt kérdés

Pécsen tanulok, és Kaposváron élek.

Idén "ingáztam" bár az a kb 1.5 hónap nem igazán mondható egy nagy ingázásnak...

Jövőre is ez a tervem, mivel a kolit nem kapom meg (mindkét szülőm dolgozik, a jegyeim meg önmagukban nem lesznek elegek)

Szerintetek ez fenntartható dolog? 3 évem lesz még vissza az egyetemből, albit kivenni nem tudok mert attól még mert mindkét szülőmnek van munkája, nem vet fel minket a pénz.



2021. máj. 14. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

hát én csak dombóvárig jártam melóba 10 éven keresztül az kibírható volt, előtte meg Dombóvárról Pécsre néhány évig... az sem volt rossz, de a kettő együtt vonattal azért már 4 óra utazás. Busszal meg vannak átszállás nélküli járatok is 1,5 óra környéki menetidővel.

Végülis ki lehet használni a holt időt munkára, tanulásra. én szinte sosem unatkoztam.

2021. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Ez pont határon van, reggel a pihenés idejéből vesz el, délután meg a tanuláséból. Azért írom határon van, mert Budapesten közigazgatási határon belül (ez a határ nem az a határ :D ) sokan utaznak egy órát reggel-este, zokszó nélkül. Az ingázókról meg nem is beszélve. Van barátom, aki nemhogy Fehérvárról jár be dolgozni a fővárosba, hanem Fehérvártól 15 km-re levő faluból. Szóval nehéz kérdés ez, erős emberek kibírják, gyengék nem. Neked kell tudni, összeomlasz-e másfél év múlva. Váljanak el a szüleid, ha nem tudják az albérletet fizetni, és jogosult leszel a kollégiumra, nem?

Azt hittem volna, Pécsett, ahol se munka, se jövő, az albérlet olcsó. De lehet, hogy egy fél óra buszozásra valamelyik faluban tényleg olcsó, és hátha az is könnyebb. Ha még erre nem gondoltál. Lehet, hogy ma már jobb a helyzet, de vagy 8 éve egyszer mentem Harkányból Szigetvárra a mellékutakon át, siralmas volt az a szegénység a falvakban (persze, buszközlekedési útvonal mellett nyilván megintcsak drágább).

2021. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Szintén. Ha az a fránya M9 megépülne, könnyebb lenne a helyzet. Mondjuk én kocsival járok, de még is olcsóbb, mint az albi, csak fárasztó.
2021. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Én dombóvári vagyok és Pécsen tanulok, de nem lennék bejárós. Ha mindent beleszámolok, hogy kimegyek a buszra, a busszal leérek az állomásra, a vonat beér Pécsre, Pécsen az állomásról felbuszozom az egyetemre, akkor az már durván 2 óra, naponta oda-vissza pedig összesen 4 óra. Akkor a menetrendhez vagyok kötve, gyakorlatilag csak bemegyek az órákra és jövök is haza, max. egy jobb barátnál ott tudok aludni esetleg, de amúgy óra után már futok a buszra és azon stresszelek, hogy késik-e a vonat/busz, mikor engednek ki óráról, elérem-e még a vonatot/buszt, beérek-e órára stb. Persze, van több járat is egymás után, de azért nem mindegy mennyit kell várni és a késés elég gyakori. Én csak egy-egy alkalommal ingáztam Dombóvár-Pécs között, ha éppen úgy alakult és az alapján azt mondom, hogy nem csinálnám ezt minden nap. Ha nincsen más lehetőség, akkor persze, azt kell szeretni ami van. Én viszont kolis voltam minden évben és azt gondolom jó döntés volt mert, így azért kevesebb idő ment el a közlekedéssel, ami szerintem olyakor elég fárasztó és stresszes is. Amúgy jelentkeztél koliba? Én 2018-ban kezdtem az egyetemet, 100% biztos voltam benne, hogy nem fogok kolit kapni, mert együtt nevelnek a szüleim, dolgoznak, jól keresnek, nincsen tanuló testvérem, nem az ország másik felében lakom, senki sem beteg stb., de eddig az összes tanévre kaptam kollégiumot így is (a tanulmányi pontszám pedig csak abban dönt, hogy konkrétan melyik koliban kapsz helyet). Szóval, ha esetleg nem is pályáztál kolit, akkor szerintem érdemes megpróbálni. Ha igen és nem vettek fel, akkor is, mert lehet most majd másképp alakul.
2021. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Az a 2 tuskó leírhatná mondjuk, mivel nem értett egyet a 3-as válaszommal.
2021. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Melyik két tuskó? Az első három mind le lett pontozva, különböző mértékben. Amennyiben kettő tuskó alatt arra utalnál, hogy az előtted válaszoló kettő, én, mint #2 képernyőfelvétellel tudom igazolni, hogy én itt senkit nem pontoztam le, de ez esetben nyilván tisztelhetlek főtuskóként.

Egyébként nullára lehúzni valakit, ahhoz kell négy-öt lepontozó.

2021. máj. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én mindenkit felpontoztam, mert szerintem nincsen jó/rossz válasz, hiszen a véleményekre voltam kíváncsi.:)

Köszi nagyon, még sajnos nem lettem okosabb.

Jelenleg szakváltás előtt állok, és így, hogy a Pollack karhoz kell majd feljárnom valóban nem lesz szerencsés az ingázás...

Azért gondolom, hogy nem fogom megkapni, mert idén sem kaptam meg.:(

Szüleim mindketten minimálbért hoznak haza, 3-an élünk nincsen testvérem, tartós betegségről csatoltam igazolást, gyógyszerek áráról is csatoltam, szemüveges vagyok, és mégsem fogadták el... És remélem szeptembertől már jelenléti oktatás lesz, így azért szeretnék kicsit előrébb látni...:/

2021. máj. 15. 09:21
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

4-es vagyok

Ez érdekes, ezek alapján nekem sokkal kevesebb pontom van és mégis kaptam kolit idén is, és előtte is minden évben.

2021. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Most megint gólyaként fogok jelentkezni, remélem a MIK-en alacsonyabbak lesznek a ponthatárok a kolira..
2021. máj. 15. 13:49
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
A 2 tuskót azokra értettem, akik lepontoztak, nyilván nem a válaszolókra. De lényegtelen mondjuk, az értelmi szintjük nem engedi, hogy megindokolják a nem egyetértésüket.
2021. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!