Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaposváron élő pécsi egyetemis...

Kaposváron élő pécsi egyetemisták, hogyan bírjátok az ingázást?

Figyelt kérdés

Pécsen tanulok, és Kaposváron élek.

Idén "ingáztam" bár az a kb 1.5 hónap nem igazán mondható egy nagy ingázásnak...

Jövőre is ez a tervem, mivel a kolit nem kapom meg (mindkét szülőm dolgozik, a jegyeim meg önmagukban nem lesznek elegek)

Szerintetek ez fenntartható dolog? 3 évem lesz még vissza az egyetemből, albit kivenni nem tudok mert attól még mert mindkét szülőmnek van munkája, nem vet fel minket a pénz.



2021. máj. 14. 13:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%

"még sajnos nem lettem okosabb"

Na ilyenkor tudnám összetörni a monitort meg a billentyűzetet.....

Ember te egy totálisan szubjektív kérdésre vársz tőlünk egzakt választ!

Senkinek fogalma sincs arról, hogy te hogyan bírod az ingázást, csak neked! Ráadásul ki is tudtad próbálni 1,5 hónapon keresztül, úgyhogy még tapasztalatod is van. Ha ennyiből nem tudod eldönteni akkor még az is lehet, hogy egy kenyeret sem tudsz megkenni magadnak.....

2x1,5-2 óra nem sok. Ennyit Budapesten belül is lehet ingázni munkahelyre iskolába, metrón, villamoson ahol még normálisan ülni sem lehet.

Vagy ez van, vagy elmész dolgozni iskola mellett és fizeted az albit. Lehet választani. Ha kell a diploma akkor vállalj érte a tanuláson kívül még valami kis plusz "szenvedést". Simán lehet tanulni, olvasni, mekózni a vonaton vagy akár a buszon is.


Egyik volt kollégám Dombóvárról jár minden nap Budapestre, egy másik barátom Sopronból jár bp-re heti 5x. Ha én megkapom az állás amira jelentkeztem, akkor én is Dombóvárról fogok bp-re járni. Kaposvári ismerőseim közül is van több akik rendszeresen bejárnak Budapestre vagy Pécsre dolgozni. Minden reggel találkoztunk az 5óra környékén induló vonaton.

Rengetegszer volt, hogy az utolsó vonattal értem Kaposvárra... 11 elmúlt mire felértem a Petőfi utcába, reggel meg 5:10-kor már megint a vonaton ültem.... Kibírtuk, kibírjuk.

2021. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Természetesen kibírom, a mondat amit idéztél valóban szerencsétlen megfogalmazás volt.

Nem értem mondjuk az indulatod, de sebaj. Jelenleg is dolgozom, nem álommelót, de legalább van. Illetve minden nyáron járok mezőgazdasági munkára...

Szóval kérlek ne törj pálcát a fejem felett, amikor fogalmad sincsen, hogy mennyit is teszek a diplomámért.:)

2021. máj. 15. 18:45
 13/17 A kérdező kommentje:
Illetve rengeteg olyan dolog van az életemben, amit nem tudsz, természetesen nem csak a munka amit teszek azért, hogy jobb legyek.
2021. máj. 15. 18:46
 14/17 anonim ***** válasza:

"Nem értem mondjuk az indulatod"

Ha te is 18000 db válasznál tartanál megértenéd. Itt a kérdezők 90%-a feltesz egy néhány szavas kérdést és azt várja hogy az univerzum titkait és már a válaszokról is van egy elképzelése, hogy mit szerene kapni. Aztán ha nem azt kapja akkor meg jön a lepontozás meg az anyázás, hogy mi válaszolók micsoda semmirekellő népség vagyunk, stb.

Hm.... lehet kezdek kiégni? :D

Az ilyen kérdésekre nem is szoktam válaszolni, csak azért tettem meg, mert laktam Kaposváron és Dombóváron és jártam Pécsre suliba, stb.


"Szóval kérlek ne törj pálcát a fejem felett"

Ez nem volt célom.


"rengeteg olyan dolog van az életemben, amit nem tudsz"

Nalátod, itt a lényeg!

Még azt sem tudjuk fió vagy vagy lány. Hogyan tudnánk mi válaszolók eldönteni hogy neked mi a jó?

No offense!

2021. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem az indulatot. A kérdező nem azt kérte, hogy valaki írja le neki kerek-perec, hogy mi lenne neki a jó és mit csináljon mint ultimate megoldás. Szimplán arra kíváncsi, hogy kinek mi a tapasztalata és ennek megfelelően ajánlja-e vagy sem.
2021. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%
jóvanna... úgylátszik hiperérzékeny lettem mostanában. bocsánat!
2021. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nincsenek rossz gondolatai #11-nek, a zérust nem érdemelte meg, kivéve, hogy abból indul ki, hogy ő mit bírt ki, és ez egy igen súlyos hiba. Nincs átlag ember, és senki sem az ő klónja, mindenkinek más a teherbírása, satöbbi. Ami a tanulást illeti, vannak bizonyos tevékenységek, amelyeket meg lehet oldani buszon, másokat meg nem. Műszakiként normális jegyzetelés kéne, azt aztán tényleg jól lehet a hátsó keréken ülve végrehajtani. :D Azt sem tudja az ember tanulni, ami nincs nála. :D Meg sem tudja nézni, hogy mi lenne ennek a példatári függvénynek a deriváltja, mert az előző évfolyami matek könyvsorozatot nem húzza maga után naponta. Satöbbi. Ami a Dombóvárosdit illeti, én írtam Fehérváros példát, de olyant is írhattam volna, aki Egerről jár be az M3-ason reggelente. Szóval vannak ilyenek, de ezek azért nagy kényszerek. Ehhez kell az, hogy még otthon hétvégén kapáljon, és már hozza is a statisztikát az 57 éves életkorról. :D És szerintem 2x2 óra az Budapesten is k* sok. :D Ismertem olyanokat, akik csinálták - egy ideig. Aztán inkább kiszálltak a civilizációs létből, lettek háztartásbeliek elégtelen ételbevitellel, egy év alatt hármat öregedve, stb.
2021. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!