Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a gond az oktatassal...

Mi a gond az oktatassal vilagszerte es hogyan lehetne javitani ezen?

Figyelt kérdés

A legtobb ismerosom peldaul nem is a szakmajaban dolgozik es a legtobb egyetemet vegzo ismerosom meg 25 vagy 30 evesen is megy inkabb tovabb tanulni (peldaul teljesen felesleges nyelveket), miert van ez?

De lattam egy amarikai youtube videot is ahol panaszkodnak hogy az iskola nem keszit fel sok mindenre az eletben.



2021. máj. 17. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatással a gond az, hogy ami működött a 18. században, az már nem annyira, ennek ellenére 300 év alatt nem változtak meg gyökeresen az oktatási eszközök; a legtöbb helyen tűzzel-vassal irtják a digitális felületeknek még az irmagját is, még mindig mindent fejből kell tudni, közben meg egy egyszerű Google-keresés is hatalmas kihívást jelent egyeseknek.


Változtatni csak a most végző tanárok tudnak, ugyanis -jobb esetben- ők már találkoztak egyetemi tanulmányaik során ezeknek a lehetőségeknek a felhasználási lehetőségeivel, és ha ügyesen be tudják integrálni ezeket az oktatásba, akkor elkezdődhet egy olyan fejlődés, amire már régóta várunk. Csak sajnos belőlük sincs túl sok, és pályaelhagyó is akad köztük. Ennek fő oka a bérezés, a megbecsültség hiánya, valamint a jelenkori oktatási rendszer sem partner az új dolgok bevezetésében.

2021. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz teljesen felesleges nyelvek alatt, kérdező?
2021. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az oktatás tipikusan olyan kérdés, amiben nagyon eltérő problémák vannak a világban. Teljesen más Magyarországon, Angliában, Amerikában, Ázsiában vagy épp Afrika szegény részein.


Magyarországon én elsősorban a mentalitásban látom a problémát tanár-gyerek-szülő-állam oldalról. A tanulás egyfajta szükséges rossz, és minden, ami nem szorosan kapcsolódik ahhoz, amivel majd foglalkozni szeretne a gyerek, az csak felesleges, és hülyeség. Semelyik oldalról nem az a mentalitás, hogy a tudás, oktatás kiváltság és lehetőség. (Béna tankönyvek, alacsony bérek, fantáziátlan tanárok, lusta/kekeckedő diákok, mindent jobban tudó szülők) És ez összefonódik egynagy spirálba.

2021. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Országonként más és más a probléma. Magyarországon a középsikolában sok felesleges lexikai tananyagot kell bemagolniuk a diákoknak amire sose lesz szükségük az életben. Ezzel szemben nyugaton azért már a 17-18 éves korosztály céljaiknak megfelelően tanul. De ami egy hatalmas probléma azaz egyetemi oktatás, mind Mo-n, mind nyugaton, az egyetemi oktatás nem követi a munkaerő-piaci igényeket így csak az iskolai anyagot teljesítve senkiből sem lehet jó szakember.
2021. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Felesleges nyelv: Ha mar angolul tudsz akkor mindegyik mas. Hacsak nem kozvetlenul olyan kulfoldiekkel dolgozol akik nem beszelik az angolt.

De jo par ismerosom azt sem tudja hogy mit csinaljon az egyetem utan es elmegy tanulgatni (tobbek kozott nyelveket).

2021. máj. 17. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincs konkrét terve az embernek, akkor a nyelvtanulásnem egy nagyon rossz dolog. Illetve a mai világban csak az angol nyelv ismerete semmi pluszt nem ad a többi jelentkezővel szemben
2021. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A masik a gondom a nyelvtanulassal hogy a kiejtest meg a tanarok sem tanulja meg, legtobb esetben.

Es ha kimegy egy ember kulfoldre egy szot sem ert mert nem hallott normalis kiejtest.

2021. máj. 17. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

"Ezzel szemben nyugaton azért már a 17-18 éves korosztály céljaiknak megfelelően tanul."


Ja, ezzel csak az a baj, hogy kint meg így szakbarbárokat képeznek, és ha később más is érdekel, (pl: közgazdászként a történelem, mérnökként a bölcsészet, avagy fordítva) ami nem annyira szakba vágó, akkor nem tudsz váltani, meg vagy lőve.


A másik meg hogy kint az alaptudás olyan szinten hiányos a saját ország történelmére is, hogy borzalmas...


De lehet csak én voltam ilyen szerencsétlen hogy csak a funkcionális analfabétákkal találkoztam...

2021. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
En ugy gondolom hogy az tanuljon tortenelmet akit erdekeli ez a tema. Engem nem kulonosen igy csak nagyon minimalis tudasom van ebben a targyban, de nem tulzottan foglalkoztat.
2021. máj. 17. 16:09
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

#8

Nyugaton nem jellemző a nacionalizmus így nem erőltetik ott ezt a saját történelem-irodalom dolgot. Ahogy #9 írja, az tanulja akit érdekel. De ha már funkcionális analfabéták meg alaptudás akkor inkább a matekot említsd, mert abban igencsak le vagyunk maradva.

2021. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!