Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, nagyjából...

Egyetemisták, nagyjából mennyi pénz szükséges számotokra havi szinten a megélhetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ősztől kollégiumba megyek, valószínűleg nem fogok nagy anyagi támogatással rendelkezni mivel a családom sem éppen tehetős.

Viszont Pestre jelentkeztem mert az ÓE-n találtam meg a számításaim(tanterv, lehetőségek stb.).

Megtakarításom van valamennyi, de nem valószínű hogy ezzel átvészelek 1 egész évet. Ezért kérdezném hogy mennyi az az összeg amiből el lehet éldegélni(kollégium kb. 25 ezer havonta szóval ezen kívül)1 hónapban. Bulit, meg ilyesmit nem beleszámolva, elsősorban olyanokra vagyok kíváncsi hogy jegyzetekre, és alapvető dolgokra(élelmiszer, bérlet,) mennyi az a pénzmennyiség amivel nincs probléma.

Tudom van diákmunka, de elnézve a tanterveket olyan sok időm nem lesz rá, csúszni meg nem akarok.(7 féléves BSC képzés)


Előre köszönöm!



2021. máj. 17. 16:19
 1/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Na figyelj, most végzem az első évemet Bsc-n(OE NIK mérnökinfó) és habár én albiban éltem megtudom mondani mi kell ahhoz, hogy tudj enni. Számolj úgy, hogy ha heti 5 napot vagy koleszban akkor napi 2000-3000 forint a minimum.


Akkor tudsz enni tojást reggelire, ebédre sütni csirkemellett némi rizzsel, vacsorára meg esetleg pár szelet kenyeret némi felvágottal. És ha nagyon ügyes vagy tusfürdőt is tudsz venni. De itt azért tényleg nem vagy el kényelmesen.


Amiből kényelmesen megvagy az szerintem naponta 4 ezer forint. Akkor tudsz kaját venni és esetleg még normális üdítőt is. Esetleg betudtok ülni haverokkal 1 sörre. Nyilván párkapcsolattal ilyenkor nem próbálkoznék mert áh ennyi pénzből az lehetetlen.


Én ugye online oktatásban kezdtem szóval elmondhatom, hogy egy tankkönyvem sincs és nem is van rá szükségem. Minden tárgyból letudsz tölteni egy óriási pdf-et amibe szinte csak az van benne ami nem kell, szóval nagyrészt mindenki bedobja majd a füzetét a közösbe, azt egy vállalkozószellemű átnézi és összefűzi és abból tanultok.


Milyen képzésre jössz?

2021. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off de azért idekapcsolódik:

Nézz utána a szociális támogatásnak illetve alaptámogatásnak (bár az alaptámogatást csak pár esetben adják)

A kicsi is több mint a semmi :)

2021. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól számolom havi szinten minimum 60 ezer Ft + 25 ezer a kollégium.

Még kivitelezhetőnek tűnik, ha végig dolgozom a nyarat.(+ eladom a gépem)

Köszönöm a részletes válaszod.


Mérnökinfóra megyek, nappali képzésben.(érettségi + 1 gazdinfó OKJ + B2-est most csinálom)

Vannak ismerősök ezen a szakon PE-n, PTE-n is, és munka mellett is nagyon nehéznek tűnik ezért sem merek bevállalni munkát. Fizikából így is hadi lábon állok, és matekból is mivel szakgimiben végeztem.(infó szakon)

2021. máj. 17. 17:18
 4/9 A kérdező kommentje:
#2.Jövő hónapban össze is szedem hozzá a papírokat, azért 10-20 ezer Ft is nagy segítség lenne már számomra szóval megpróbálok minden lehetőséget.
2021. máj. 17. 17:19
 5/9 A kérdező kommentje:
*munka nélkül is nagyon nehéznek tűnik.
2021. máj. 17. 17:22
 6/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Off:


Csúnyán hangzik de előbb hullasz ki mint hogy elfogyjon a pénzed.

Konkrétan minden félévben feleződik a társaság. Elindultok 600-an a második tárgyakat már kevesebb mint 300-an veszik fel közületek.

A harmadik féléves tárgyakra mire eljuttok egy normál középiskolai évfolyam lesztek körülbelül. De már nálatok is az emberek fele legalább 1 féléves csúszásban lesz szóval.


Szerintem nem a pénz miatt kell aggódnod.


Ja a 0. zh-hoz én megvenném az ajánlott irodalmat és ismételném mert csúnya azon elhasalni.

2021. máj. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

OFF


Az nem hangzik túl jól, de megteszem amit tudok.

Szorgalommal sosem volt gondom, csak éppen nincs faktom egyik tantárgyból sem(nem is volt rá lehetőség) szóval van mit pótoljak bőven. Fizika meg messze volt a gimis színvonaltól...

Minden esetre ami van szabadidőm ismétlésre szánom mindenképpen.

Ha esetleg tudnál pontos témaköröket írni akár itt, akár PÜ-n megköszönném.(fizika és matek egyaránt, prog-ból szerintem jól állok, prog 1 tanyagát tanultam hellyel-közel)

0. zh. csak matekból van, vagy van fizikából is?

Előre is köszönöm!(illetve az eddigieket is)

2021. máj. 17. 18:41
 8/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Leírom a facebookom privátban. Addolj be és ha kell még jegyzetet is küldök előre, hogy lásd miről van szó.
2021. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Függ attól, milyen messze laksz, milyen gyakran jársz haza, tudsz-e otthonról hozni kaját, egyebeket, vagy teljesen önellátó vagy.

De havi 60 elég lehet, ahogy írod.


Ha hétvégente hazajársz és tudsz vinni 1-2 napi ebédet, akkor koli+jegyek+bérlet ezen felül ha alapot nézünk, akkor heti 15 ezer elég. Akkor kajáltál rendesen, és 1-1 sör/tusfürdő/egyéb benne van. Sokat lehet spórolni azzal, ha te főzöl.


Ha teljesen önellátó vagy és ritkán jársz haza, akkor még inkább érdemes főzni, úgy heti 20 is elég a koli+közlekedésen felül, és ebben benne van 1-2 sör, tisztálkodás, egyéb kiadás is.


Aki ügyes, ebből se hal éhen és jókat eszik, marad programra, egyéb kiadásra (pl ruha, tisztítószerek stb). Ha nem tudsz főzni, akkor több kellhet.

Nekem a kolin és vonaton felül minimális otthonról hozott kajával (havi 3-5 adag) megvan egy hónap 50 ezerből, mivel néha főzök, inni ritkán járok, de ha olyan program van, én is beszállok, meg elmegyünk ebédelni közösen is olcsóbb helyekre, egyáltalán nem nyomorgok.

Dolgozni szerintem se lehet mellette kb semennyit, inkább a tanulásra koncentrálj. Aztán tanulmányi ösztöndíj is lesz, ha jól tanulsz és szoctámot is igényelhetsz.


És nem kell elfelejteni a párkapcsolatot! Ez hülyeség. A párod is lehet, pont ilyen helyzetben van, akkor megérti, hogy nem mindennap étterem a program, hanem sétáltok, filmeztek (nem csak moziban lehet), van egy csomó ingyenes program is, közösen is főzhettek stb.

2021. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!