Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki elkezdeni...

Szerintetek ciki elkezdeni egy új szakot ?

Figyelt kérdés

24 éves múltam.

Először jogra jártam Debrecenbe, majd azt 1 év után abbahagytam. Ezután elkezdtem a török szakot, 2,5 évet jártam viszont nem volt meg minden tárgyam illetve csúsztam is volna így abbahagytam.


Februárban jelentkeztem az NKE-re. Viszont a szüleim egyre inkább nem elnézőek és csak bosszankodnak, hogy úgy sem fogom ezt se elvégezni és csak felesleges pénzkidobás.

Viszont az előző szakoknál nem éreztem azt, hogy tényleg én vagyok.


2021. máj. 19. 17:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Szégyenlem magam, hogy így alakult de szeretnék tanulni
2021. máj. 19. 17:39
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Nem ciki. A te helyzetedben az a kellemetlen, hogy kétszer sem bírtad kitalálni, neked való-e a szak. A szüleid csesztetésének az a forrása, hogy az ő korosztályukban sokkal inkább vonalas volt erről az elképzelés: elkezded-befejezed vagy mész melózni.

Mit tanulsz most? Miből gondolod, hogy ez neked való? Miért nem gondolkoztál a jog után, hogy mi a neked való?

2021. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg dolgozom egy irodában.

Nincs semmim, csak egy érettségim.

A jogot túl nehéznek éreztem. Mivel szeretem a nyelveket így gondoltam, hogy egy nyelvszak jó választás lesz, mivel angolul és németül is jól beszélek.

De nem azt adta az a szak amit vártam, őszintén nem tudom, hogy mire tudtam volna vele menni.

2021. máj. 19. 17:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a ciki, hogy nem tudod, mit akarsz csinálni, azért kezdesz új szakot.
2021. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nem ciki, hogy nem találod a neked illő szakot, van ilyen, de az ciki, hogy lehúzod a szüleidet és nem a te pénzedből fizeted az egyetemet. Megértem nekik a hozzáállásukat emiatt.
2021. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem a szüleim fizetik.

Egyetem mellett végig diákmunkáztam

2021. máj. 19. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!