Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elmagyarázni a...

Hogyan lehet elmagyarázni a függvény fogalmát?

Figyelt kérdés
Mihez lehet hasonlítani? Mi a különbség a függvény és az egyenlet között? A függvénynek is van "értéke"?

2021. máj. 21. 17:54
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Sebesség-idő grafikon. Így értettem.
2021. máj. 21. 21:41
 32/36 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak ezek a "hozzárendeli" és "értéket vesz fel" kifejezések furcsák nekem.
2021. máj. 21. 22:08
 33/36 Baluba ***** válasza:
73%

Nehezen megválaszolható kérdés az, hogy mire jó a függvény. Egyetlen (szerintem) jó hasonlat az, ha megkérdezem, hogy mire jók a mondatok? Azt tudom, hogy mik a szavak, és hogy beszélgetünk, kommunikálunk. De mire jók a mondatok? Erre a kérdésre hogy magyarázod el, hogy a mondatokból lesz valamikor az Egri csillagok, meg úgy a valaha leírt összes szöveg?


Valami ilyesmi a helyzet a függvényekkel is. Kis túlzással minden, ami matematika, az vagy halmaz, vagy függvény. Hogy ezt egy kicsit alátámasszam, elárulom, hogy az összeadás például egy függvény (bemenet a két szám, a hozzárendelt szám pedig az "összeg", így ez a függvény kétváltozós). A szorzás szintén, ahogy minden más művelet is. Elméleti szinten az összes számítógépes programot függvényként definiáljuk.


Házi feladat: nézz körül a szobádban, vagy gondolj a számítógépedre, és találj 10 dolgot, ami leginkább függvényként írható le, és ezeknek mi az értékkészlete és értelmezési tartománya. Kezdem én: a billentyűzet nevű függvény az előtted lévő gombokhoz rendel hozzá 1-1 betűt. Értelmezési tartomány: a gombok (mint fizikailag létező műanyag darabok). Értékkészlet: az abc betűi.

2021. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Ez sokat segített.


Még valami.


Ha van pl f(x)=2x+1. Ott a (2x+1) részt hogy nevezzük?


Köszönöm a válaszokat!

2021. máj. 22. 14:49
 35/36 Baluba ***** válasza:
86%
Hozzárendelési szabály. Az x értékhez a 2x+1 értéket rendeljük hozzá.
2021. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm🙂
2021. máj. 23. 17:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!