Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki otthonról dolgozik (nem a...

Aki otthonról dolgozik (nem a pandémia miatt), és jól keres...?

Figyelt kérdés

Amire választ várok, az az, hogy milyen egyetemi szakot végezzek, ha vidéken szeretnék jól megélni?


A fejemtől a fővárosba, vagy külföldre mennék munka szempontjából, mert kutatás-fejlesztés, szakmai fejlődés terén ez tűnik a megfelelő választásnak. De tudom, hogy a szívem hazahúz, ha nem is a szűlővárosomba, de valahova közelbe egy kis faluba, a természet mellé.

Valószínűleg az utóbbi mellett fogok dönteni, de nem akarom szakmailag elásni magam, annyira nem is pénz, mint a fejlődés vonz.


Amire én elsőkörben gondoltam az, egy infós és egy agrártudományi szak elvégzése - napi 4 órában dolgoznék otthonról egy multinál programozóként pl, és mellette magánvállalkozásban földeket bérelnék, művelnék.

Ez így mennyire kivitelezhető?


Amit semmiképp nem szeretnék végezni: jog, orvosi, valamilyen bölcsész-szak, szociológia, önmagában ilyet, hogy biológia, kémia... Egyébként sokminden érdekel, és könnyen tanulom a reál és humán tárgyakat is.



2021. jún. 4. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

'Amire én elsőkörben gondoltam az, egy infós és egy agrártudományi szak elvégzése - napi 4 órában dolgoznék otthonról egy multinál programozóként pl, és mellette magánvállalkozásban földeket bérelnék, művelnék.'


Na ezt el is lehet felejteni. Meg a 4 oras HO kivitelezheto, bar a munkaltatok nem fognak repesni az oromtol, de mezogazdasagi munka mellett kizart hogy barmi mas beleferjen, az bizony teljes embert kivan.

2021. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Apukám is mezőgazdaságban dolgozik, mint földbérlő, de mellette más munkája is van.
2021. jún. 4. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem főállásban programozol, keresel nettó milla felett, ha jó vagy és kapál helyetted más, te meg csak nézed?
2021. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert ez nem érdekel annyira, hogy főállásban dolgozzam... Különösképpen nem érdekel az infó, de ebben látok lehetőséget ha otthonról (bárhonnan) akarok dolgozni. Fontosabb nekem, hogy emberekkel, főleg gyerekekkel és valamilyen természettel, környezettel kapcsolatos dolgot dolgozzak, de ebből nem fogok olyan sokat keresni. Mint írtam, a pénz fontos, de nem a legfontosabb.
2021. jún. 4. 10:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó vagy benne, másból is meg lehet élni. Lovagoltatás, mezőgazdaság, kereskedelem, ... nem csak IT létezik.
2021. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
IT-ben sincs kolbászból a kerítés, főleg az első években. Lassanként két éve dolgozom a cégnél, és átlag alatti a fizetésem.
2021. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
2 év gyakorlattal már váltani érdemes és ha eddig nem csak a falat nézted, hanem tanultál is, akkor jelentős emeléssel tudsz váltani. Nem attól lesz jól fizető az IT, mert IT, hanem attól, ha valaki folyamatosan tanul és képzi magát. Gyorsan és sokat lehet haladni itt előre, ha szorgalmas valaki. Ha csak várod a csodát, az nem fog megtörténni. Akkor kapsz 250 nettót és lehet minden fórumon azt mondani, hogy a jól fizető IT csak hazugság. Nem az, csak tenni kell érte. 2 év alatt van, aki senior poziban van már. Ez is tény, 2 ismerősöm is megcsinálta.
2021. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!