Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyenek azok a "klassz...

Milyenek azok a "klassz egyetemista évek"?

Figyelt kérdés

Egyetemek brosúráiban lehet olvasni ezt a kifejezést. Általában utalva arra hogy milyen buli az egész. Mert megismersz egy csomó embert, mehettek házon belül rendezett partikra stb. stb.


Én sosem jártam egyetemre de az összes ismerősöm aki oda jár üszök csóró és mellette orrvérzésig tanul. Mindig csábítom őket hogy menjünk el valami kicsivel nagyobb volumenű nyaralásra de rendszeresen csak valami nagyon szolid helyi strandra vagy fürdőbe megyünk mert nincs pénzük vagy idejük többre.



2021. jún. 11. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindegyik szak ugyanolyan nehézségű. Van, ahol többet kell tanulni, tényleg kevesebb szabadideje van az embernek, és nemigen tud mellette dolgozni sem.
2021. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Tőled függ mit hozol ki belőle, neked valszeg csak simán akadémista alkatok azon haverjaid akik oda mentek. Fogd fel úgy, hogy éppen karriert építenek(alapoznak), gyakori hogy valaki meghúzza az első éveket a jobb jövő reményében.
2021. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Gazdag a gazdaggal barátkozik, szegény a szegénnyel. Az egyetemistáknak nem adnak fizetést azért, mert odajárnak. Vagy eltartja a jómódú szülő, vagy nyomorog.
2021. jún. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Most vizsgaidőszak van, mindenki tanul. De egyébként jó dolog egyetemistának lenni. Én most kezdtem és csak szeptember-november között volt valamennyire "egyetemi életem", de már az is szuper volt. Megismertem rengeteg embert, akik közül sokakkal össze is barátkoztam, jártunk ide-oda, csapatot építeni. Persze kell tanulni, de nekem kifejezetten tetszik, hogy tudok arról a tudományról is beszélgetni a barátaimmal, ami érdekel.

És szeretek tanulni is, mivel szeretem azt, amit tanulok.

2021. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

1. Olyan, hogy látástól vakulásig tanulnak egész évben maximum pár kivételes "elit" szakon van. Aki a vizsgaidőszakban megállás nélkül tanul, az valószíűleg félév közben lazára vette, és fordítva. Nekem soha nem volt még olyan, hogy ne tudtam volna heti 2-3 napra elmenni valahova/bulizni akár szemeszter végén vagy vizsgaidőszakban sem, HA nem az utolsó pillanatra hagytam a tanulást és a neadandókat. Csak azon múlik, te hogy tudod az idődet beosztani. Olyan is volt, hogy egy jó buli volt egy vizsga előtti napon, és a szórakozóhelyről mentem reggel vizsgázni. Nyilván erre előre készültem, hetekkel hamarabb elkezdtem tanulni. Szóval aki nem ér rá bulizni/kikapcsolódni/hobbival foglalkozni az 99%-ban ráérne, csak nem jól csinálja. (mechatronikai mérnök vagyok egyébként, mielőtt valaki büfészakot kiáltana)

2. Az egyetemen is vannak csórók és gazdagok is, ugyanúgy mint középiskolában, általános iskolában és óvodában is. Van aki dolgozik, van aki nem, van akinek gazdagok a szülei, van akinek nem. Nem lehet általánosítani.

3. Az egyetemi bulik (a maszekba szervezett kolis bulik és hasonlók is) jellemzően a mértéktelen italfogyasztásról (plusz opcionálisan egyéb szerek), üvöltő zenéről, és az egyéjszakás kapcsolatok kereséséről szólnak. Ez valamilyen szinten minden egyetemen megvan. Aki ezt keresi az nem fog csalódni a bulikban.

2021. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért érződik ki az a kérdésből, hogy megint egy szakmunkás vs. diplomás harcot akarsz provokálni...?

Te nem mentél, bezzeg neked van pénzed, ők meg csórók.

Kár általánosítani, van csóró szakmunkás is, meg gazdag egyetemista is.

2021. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Nekem semmilyen.


Tiszta antiegyetemista vagyok, nem hívott senki kb. sehova, van/volt pár haverom, akikkel még a vírus előtt elvoltam, de amúgy a kutya sem volt rám kíváncsi.


Hát ez van, végülis a lényeg az, hogy elvégezzem a képzést. Nyilván jobban örülnék, ha lennének barátaim, de az emberek többsége nem nyitott az ismerkedésre, mostmár az utolsó évben meg főleg nem.


Igazából kisebb-nagyobb klikkek alakultak ki, akik elvannak egymással. Sokan még gimiből, szakközépből ismerik egymást.


Én is elsősorban a gimis volt évfolyamtársaimmal tartom a kapcsolatot.


21F

2021. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!