Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hátrányom fog származni abból...

Hátrányom fog származni abból az egyetemen, ha nem vagyok beoltva?

Figyelt kérdés

Orvosi javaslatra nem oltathatom be magamat, így nincs kártyám, ráadásul antitest sincs bennem, szóval azzal sem szerezhetek. (Nem szeretnék ezzel kapcsolatos kommenteket.)


Hátrányból fogok indulni így az egyetemen? (PPKE BTK kommunikáció és média)



2021. júl. 25. 01:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
10, mert a kérdező kórtörténete nem tartozik rád, és írta is, hogy nem szeretne ezzel kapcsolatos kérdéseket.
2021. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE-n koliba csak védett személy költözhet be. Szóval igen, lehet hátrányod, rendezvényeknél is
2021. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem kizárt, de én pl nem tartom jogosnak, ha tényleg egészségügyileg nem javasolt neked. Ezzel esetleg tudsz majd érvelni, hogy nem te nem akarod. Ez azért viszonylag kevés embert érint, jelenleg nem is képez kivételt a szabály alól, de ki tudja. Én BME-s vagyok, jelenleg nyáron csak kártyával lehet koliba menni, de az őszről még nincsenek biztos infóink.
2021. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%

Az oltás hiányátol nem de elég nagy idiótának kellet lenned ahhoz,hogy bölcsész szakra menj minek mentél oda amikor úgyis kb ez a sors fog rád várni: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Mondjuk nem is értem valaki minek jelentkezil bölcsész szakra amikor úgy 15 éve van tele az internet azzal, hogy nem lesz munkád, meg mehetsz a mekibe vagy gyárba ha bölcsészetet tanulsz.


De nem baj vannakemberek, akik inkább maguk élik ezt meg. Régen hülyének nevezték őket.

2021. júl. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
71%
nahát.:O Micsoda diszkrimináció,oltott mehet csak koliba.agyam ldobom..
2021. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Cubina ***** válasza:
100%

Már nagyon sok egyetemen bevezették, hogy védettségi kártya nélkül előadásra, könyvtárba, kollégiumba, gólyatáborba sem lehet menni.

Ha nincs védettségi, akkor minden előadás előtt egy napnál nem régebbi PCR tesztet kérnek, amit a diáknak a saját költségére kell elvégeztetni.

Szóval zsarolás... Egy nem kötelező oltást így lehet kötelezővé tenni. Előfordulhat, hogy mivel nem tudnak oltani, ezért állandóan mutogatnod kell majd a friss PCR tesztet. De kinek van arra pénze??? Kollégiumba például ez meg se oldható, hogy valaki folyamatosan tesztelgessen.


Nagyon igazságtalan ez azokkal szemben, akik nem kaphatnak oltást, hiszen nem az ő hibájuk. Valami szabályt kéne ezzel kapcsolatban hozni.


Engem se lehet beoltani szinte minden gyógyszerre/oltásra fellépő súlyos allergiás rohamok miatt, de én szerencsés vagyok, mert itthonról dolgozom, így nem ér diszkrimináció. De például amikor csak védettségi kártyával lehetett leülni a plázába egy asztalhoz (mert csak ott voltak székek, minden más helyről felszedték az ülőhelyeket), én meg vérvétel után szatyrokkal megpakolva majdnem összeestem, akkor éreztem a hátrányos helyzetemet.

És ez megint vissza fog jönni a negyedik hullámmal, biztos vagyok benne.

Nagyon ki fognak szúrni az oltatlanokkal, így próbálva rávenni őket, hogy beadják a derekukat. Csak mi lesz azokkal, akik nem kaphatnak? Elég sok van a fajtánkból.

Kiállít nekem az orvosom egy igazolást, hogy nem lehet beoltani, de sokat nem érnék vele, ugyanúgy diszkriminálnának és le/be se ülhetek majd sehová. Esetleg mehetnék antitest vizsgálatra drága pénzért három havonta, de ki tudja van-e antitestem. Valószínűleg nincs. Ezer éve nem voltam megfázva se. A pénzt meg kidobtam az ablakon, mert előrébb nem lennék semmivel se.

2021. júl. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Lehet, hogy lesznek szolgáltatások, programok, amikre így nem mehetsz, illetve hibrid oktatásnál forszírozzák, hogy online legyél jelen olyan dolgokon, ahol védettségivel személyesen is jelen lehetne lenni. Ami igazából szívás, hogy ha orvosi okból nem kaphattál oltást, valószínűleg maga a vírus sem tenne neked jót, azt meg nem elkapni majd az őszi-téli időszakban egy zsufis, programokkal teli helyen jó szerencsét igényel. Főleg, hogy a delta ellen úgy néz ki, az oltás sem véd úgy, hogy védené a nyájimmunitás révén az oltatlanokat (az oltott is fertőződhet, fertőzhet, csak ő maga nem lesz nagyon beteg.) Próbálj vigyázni magadra majd.
2021. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!