Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A bölcsészet után melyik szak...

A bölcsészet után melyik szak a legnagyobb büfészak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 26. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%
„Bölcsészet” :D
2021. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Bármi lehet büfészak, amit az ember nem őszinte érdeklődésből, elhatározásból, szorgalommal csinál, hanem csak "jobb híján" vagy mert számító módon abban reménykedik, automatikusan az ölébe hull majd a pénz/a társadalmi elismerés stb.
2021. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Már a fogalommal sem vagy tisztában, okosodj még mielőtt ide írogatsz provokálni!
2021. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
A teljesseg igenye nelkul: szabad bolcseszet, anglisztika, germanisztika, magyar szak, esztetika, filozofia, turizmus-vendeglatas, kereskedelem es marketing, pszichologia, humaneroforras, kozossegszervezes, nemzetkozi igazgatas, neprajz, okori nyelvek es kulturak, tortenelem, dietetika, sport es rekreacio, kommunikacio es mediatudomany, szociologia, andragogia, kulturalis antropologia, nemzetkozi tanulmanyok...
2021. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó nagyon tudja, gondolom mindegyiket el is végezte már
2021. júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%

Amelyik szakkal csak multis ügyfélszolgálatosnak vagy aktatologató bérszámfejtőnek vesznek fel, az mind büfészak, mert nem teremtesz vele értéket, legyen az a szak könnyű, vagy éppen nehéz. Ilyen szempontból a turizmus még nem is rossz annyira, pszichológia szintén jó (de nem a sima BA), dietetika se lehet rossz, illetve néprajzzal is lehetsz múzeumban tárlatvezető. Ha van ismertség a kommunikáció is jó lehet a TV-hez bemondónak.


De ha nem hozol ki belőle többet egy irodistánál a pénzügy is ugyanolyan büfészak, mint az anglisztika mondjuk.

2021. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

"De ha nem hozol ki belőle többet egy irodistánál a pénzügy is ugyanolyan büfészak, mint az anglisztika mondjuk."


Ha-ha-ha..:D Én szívesen tologatom az aktákat egy multinál, minthogy beálljak tanítani éhbérért. Sokkal nyugodtabb is vagyok, hidd el. Teremtsek értéket, álljak be tanítani, hogy mellette a saját gyerekeim meg nélkülözzenek? Na köszi nem. Annyira azért nem vagyok elvetemült. Mondhatod, hogy hivatástudat stb...abszolút nem hat meg amíg a boltban a kenyérért nekem is fizetni kell, meg amíg nem adják számomra olcsóbban a tejet csak azért mert értéket teremtek. Teremts te értékét meg az összes ilyen nagyszájú.

2021. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6, anglisztikával is ugyanúgy el lehet menni tárlatvezetőnek vagy TV-bemondónak. Az ügyfélszolgálatot meg le lehet szólni, de erre is szükség van, és nem olyan rossz az szerintem, ha egy szép beszédű, kulturált, egyetemet végzett ember van a vonal végén.
2021. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít neked értéknek? Csak az, amit pénzre lehet váltani? Mert akkor a bölcsészek mellett mindent leszólsz, ami kultúrával kapcsolatos.
2021. júl. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Az számít értékesnek, ha valaki azzal foglalkozik, amit tényleg tanult és szeret, pénztől függetlenül. Amúgy mindenki mondogatja, milyen keveset keresnek pl. a tanárok, de érdekes, aki nyelvtanárt én ismerek finoman szólva nem éhezik. 😆 Adminisztrációs munka pl. nem érték, hanem rabszolgafeladat, mert azt csinálod, amivel a feletteseidnek semmi kedve vele pepecselni, én dolgoztam már multiban aktatologatóként, ügyfélszolgálatosként és elég unalmas munkák, ráadásul elég hozzá érettségi is, egy egyetemista inkább nívósabb dolgot csináljon, nem?
2021. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!