Egyetem alatt munka?

Figyelt kérdés

Egyetem alatt ti mennyi penzt tudtok megkeresni?

Eleg az nektek vagy esetleg valamibol nelkulozni kell?

Felre tudtok rakni? Alberletben vagy koliban laktok?



2021. aug. 1. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesen dolgoztam, volt 1500 és 3500as bruttó bérem is (utóbbi alkalmi volt, nyelvtudással, azért ilyen magas)

Havi kb 80-120 ezret keresek, attól függően, hogy mennyit dolgozok. Nekem ennyi elég, mert nyáron 1-1.5 hónapot masszívan dolgozok, azt szinte teljes egészében félrerakom és inkább aktívan pihenek utána a kezdésig. Emellett van szociális és tanulmányi ösztöndíjam is.

Nem élek nagylábon, de azért élvezem az életet (értsd elmegyek bulizni is, “megjutalmazom magam” néha kicsit költségesebb ételekkel) így azt gondolom teljesíthető a dolog.

Félrerakni mindig szoktam, minden hónap elején egy megadott összeget le szoktam kötni, 1 havi, fix folyamatos betétként. Ezt minden félév végén visszavezetem és egy betétként lekötöm. Nekem ez segít, mert az appon belépés nélkül nem jelenik meg ez az összeg, mégis ott van nálam és egy pár forintot is kamatozódik. :D Ha baj van, akkor pedig ingyenesen feltudom törni, de szerencsére ilyen még nem történt.


Valakinek az vált be, hogy pl ösztöndíjakat nem a saját, hanem az édesanyja számlájára utalták, így nem tudta elkölteni és félretudott rakni. Ő tudta, hogyha a saját számláján van, akkor képes feltörni az összes lekötött pénzét, csak hogy megvegyen valamit. Itt magadat kell ismerni, hogy mennyire bírsz nemet mondani, számodra kedves dolgoknak.

2021. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!