Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A napokban eszembe jutott egy...

A napokban eszembe jutott egy régi novella/mese, melyet még általános iskolában vettünk, de sajnos nem tudom a címét. Melyik ez? Hálás lennék a segítségetekért.

Figyelt kérdés
Volt benne egy kisfiú, aki az udvaron talált egy üvegszilánkot, melyre ő drágakőként tekintett. A szülei kinevették amikor megmutatta nekik a "drágakövét" mondván, hogy az csak egy üvegszilánk. A kisfiú egyik nap csatangolt a városban és egy vihar miatt befutott egy templomba, ahol az oltárra helyezte az üveget az Úrnak ajánlva. Aztán elaludt, amikor is azt álmodta, hogy az angyalok elviszik az Istennek az üveget. Amikor fölkelt csalódott volt, mert azt hitte látomása volt, viszont az oltáron tényleg nem volt ott a szilánk, melyett odatett.

2021. aug. 8. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Móra Ferenc műve szerintem, de nem a Kincskereső kisködmön-ben volt? Nekem úgy rémlik, de nem biztos.
2021. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem abban volt, de köszönöm.
2021. aug. 8. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!