Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit készültök/készültetek...

Mennyit készültök/készültetek emelt szintű biológia/kémia érettségire?

Figyelt kérdés

Mennyi időt szántatok a felkészülésre?

Minden nap tanultatok?

Külön érdekelne azok véleménye is, akik suli után, önállóan készültek.

Milyen módszer vált be nektek?



2021. aug. 21. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Egy tanévet, de nem bioszos / kémiás osztályba jártam, így szinte a nulláról kezdtem. Volt egy elég szigorú magántanár, aki segített nekem (egy bizonyos Ági néni, könnyen meglehet, hogy másnak is ismerős a név, mert viszonylag ismert magántanár).


Minden nap elő kell venni és fel kell magadnak mondani! Átolvasással sokkal kevesebb marad meg, mint ha felmondod. Számolásokat pedig gyakorolni kell, nincs más megoldás.

2021. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Mire vagy pontosabban,vagy konkrétan kíváncsi?


Arra,aki gimibe járt,vagy aki középsuli (érettségi) után készült fel?

2021. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

1 év alatt, napi 3-3 óra koncentrált tanulással, simán meglesz a két emelt ezekből az ajánlásokból!


Biológia:



Mándics Dezső - Molnár Katalin: Biológia ​– Ennyit kell(ene) tudnod



Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor: Biológia I. kötet



- Molekulák, élőlények, életműködések



Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor: Biológia II. kötet



- Ember, bioszféra, evolúció



Dr. Szerényi Gábor: Nagy biológia feladatgyűjtemény



Gyakorló tematikus feladatok középszintű és emelt szintű érettségi vizsgához



[link]



[link]



+ Előző érettségik megoldása!



Kémia:



Villányi Attila: Kémia I-III



Villányi Attila: Kémia ​– Összefoglaló középiskolásoknak



Balázs Lórántné - Saáry Anikó - Szereday Éva: Hogyan ​oldjunk meg kémiai feladatokat?



Balázs Lórántné - J. Balázs: Katalin: Kémia - Ennyit kell(ene) tudnod



Villányi Attila: kétszintű érettségire



Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából - Példatár



Villányi Attila Ötösöm ​lesz kémiából: Megoldások(Figyelni, mert vannak rossz megoldások!)



+ Előző érettségik megoldása!

2021. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Idén sajnos nem vettek fel az orvosira, úgyhogy októberben/májusban újrapróbálom.


Véleményem szerint a biosz egyáltalán nem nehéz, ha logikusan tanulsz, és látod az összefüggéseket.

Ezeket a könyveket használtam: mozaik, panemsuli. A mozaikban sok olyan infó van, ami nem kell az érettségire, a panemsuli viszont önmagában nem elég.

A kémia a számolások miatt nyilván nehezebb, sok-sok gyakorlással viszont el lehet sajátítani egy rutint. Főleg a sav-bázis, elektrokémia számításokra kell ráülni. Az elméletet a mozaikból tanultam, a számolásokat pedig a Villányi példatárból.


Jártam felkészítő kurzusokra, és magántanárokhoz is, úgyhogy az idei alapos bemelegítés után remélem, hogy sikerül összehozni a 90%-ot mindkét tárgyból.


Bevallom, idén a covid+online oktatás miatt sokkal nehezebben ment a tanulás, koncentrálás, ezért nem tudtam megfelelően felkészülni. Most van egy fix órarendem, mindennap legalább 4 órát tanulok októberig. Különböző módszerekkel (folyamatosan oldom a teszteket, hogy tudjam, mikor és mit rontok el, online rengeteg interaktív feladat áll rendelkezésre, gyakran rajzolok is, a szerveket színes ceruzával szoktam, és addig gyakorlom, ameddig nem sikerül csukott szemmel is megcsinálni).

Októbertől heti 5 óra kémia kurzusra fogok járni, amit az egyetem szervez, mellette magántanárral fogom oldani a számolásokat.

Egy tipp, ami segíthet: én kinyomtattam minden témakört (a kémiaérettségi.hu honlapján fent vannak), és azok alapján haladok, nekem segíteni szokott, ha látom magam előtt a rendszert, ami szerint haladnom kell.


Erős kávé, nyugodt környezet és a sport, kikapcsolódás segítenek a felkészülésben.

2021. aug. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Utolsó válaszoló: aug. 27.

Ha ilyen sokat tanultál mennyit értél el az érettségin, hogy nem volt elég?

Nagyon érdekelne a válaszod. 😊

2021. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!