Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE Pszichológia szak érdekel...

ELTE Pszichológia szak érdekelne, milyen a gyakorlati része? (Szombathely)

Figyelt kérdés
A pszichológia (BA) szak érdekelne ELTE Szombathely. De a Pestre vagy más városba járók válaszát is várom!:) A kérdésem az lenne, hogy valamelyik félévben láttam olyan tárgyat (alapszakon) hogy klinikai gyakorlat. Ez pontosan mit foglal magába? Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. szept. 6. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Pestre járok, és már pár éve csináltam ezt a kurzust, azóta pedig változott kicsit a tanterv, de a lényeg szerintem ugyanaz. Nekünk a képzés vége felé volt ez a gyakorlat, és igazából annyiból állt, hogy három alkalommal el kellett mennünk egy kórház pszichiátriájára (ezt a suli szervezte le, nekünk csak jelentkezni kellett a helyekre órán). Itt kaptunk egy beteget, akivel felvettünk egy első interjút és egy anamnézist a három alkalom alatt. Ezután a sulis órák során meg kellett osztani a tapasztalatainkat a többiekkel és a kurzust tartó tanárral, aki adott támpontokat, esetleg kicsit segített tovább vinni egy-egy gondolatot (persze senki nem diagnosztizál, mert ebben a helyzetben egyikünknek sem az a dolga; arra ott vannak a klinikai pszichológusok/pszichiáterek, akik alapból kezelik a beteget). Utána a saját tapasztalataink és a tanár kiegészítései alapján kellett írnunk egy beadandót magáról a gyakorlatról. Lehet, hogy máshol kicsit más a kurzus megvalósítása vagy esetleg eltérőek a követelmények, de ne gondolj egy túl hosszú gyakorlatra.
2021. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ!:) Én is ilyesmire gondoltam amúgy, csak nem tudtam, pontosan hogyan kell ezt elképzelni:)
2021. szept. 7. 12:58
 3/6 A kérdező kommentje:
És a megfigyelés és terepvizsgálat az pontosan mit jelent?:)
2021. szept. 7. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt sajnos nem tudom, mert nálunk csak kötelezően választható volt, én pedig a másik tárgyat válaszottam. De a klinikai gyakorlatnál biztosan jóval "egyszerűbb" (bár nem ez a legjobb szó rá, de remélem érted, mire gondolok). Igazából ez egy módszertan óra, ahol elsősorban a megfigyelés módszereivel, szempontjaival foglalkoznak szerintem. Valószínűleg van hozzá valami gyakorlatibb feladat is, amire mondjuk jegyet adhatnak, de ne gondolj semmi durvára.
2021. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ!:)
2021. szept. 8. 10:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés még: én Szombathelyen tanulok, mivel csak 2020-ban indult el a szak, ezért jelenleg mi masodévesek vagyunk a legidősebbek, nekünk egyenlőre nem volt ilyen tárgyunk
2022. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!