Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Butaság lenne otthagyni a...

Butaság lenne otthagyni a mérnökinformatika szakot, csak azért mert félek, kikészülök a matektól?

Figyelt kérdés

Sajnos szörnyű tanáraim voltak, elültették bennem hogy szar vagyok, 26 ponttal sikerült a matek érettségi, gimnázium során bukdácsoltam, nem értetem az anyagot, eléggé pokollá tette az életem az egész, még lógtam is miatta az iskolából...

aztán elkezdtem mentőápolónak tanulni, de őszintén szólva mindig úgy éreztem hogy több van bennem mint amennyit kisugárzok, ezért leültem az asztal elé, és elkezdtem matekozni

2 hónap alatt végigvettem a középszintű matekot egyedül, és írtam egy 87%-os érettségit, ami jóval jobb mint a 26%

felvettek most az óbudai egyetemre, de megrémiszt az egész, és most 2 napot kb azzal töltöttem hogy azon gondolkoztam milyen olyan egyetemi szakot kezdjek el, ahova nem kell matek


2021. szept. 12. 06:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Először is olyan szak jóformán nincs, ahová nem kell matek.

Másodszor nem annyira vészes, mint ahogy gondolod.


Egyelőre semmi esetre se hagyd ott, az előadásokon figyelj, keres meg pár tankörtársat és tanuljatok közösen, úgy sokkal könnyebb megérteni, ha valakivel meg tudod beszélni. De a legtöbb szakon a matek egyáltalán nem nehezebb, mint a középiskolai, csak a tanítási/tanulási módszer egész más.

2021. szept. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sajtadó ***** válasza:
100%
Keress magántanárt minél gyorsabban és zárkózz fel. Nem vagy szаr, vizsgaidőszakra behozod.
2021. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Infó szakot ne hagyjál ott, az kb a legpiacképesebb a mai világban holtversenyben a villamosmérnöki és orvosi mellett. Még ha bukdácsolva menne, akkor is megcsinálod a 3 évet 5 alatt mondjuk és tudsz mellette dolgozni.
2021. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat:)

nem adom fel!

2021. szept. 12. 12:36
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Én picit másképp mondom mint a többiek.

Én egyedül felkészültem érettségire úgy, hogy semmit nem értettem kb és írtam... 84-et kb.

Most ha adna bárki egy normális képességű 8.-ost azt megtanítanám 3 hónap alatt a középszintű matek érettségi feladatinak megoldására úgy, hogy 60% felett lenne, de megmerem kockáztatni, hogy a 80%-ra is lenne esély.


Az igaz, hogy mindenhol van matek, de nem mindegy, hogy 2-4 tárgy matekos, vagy mondjuk a tantárgyak fele matek.

Azzal pedig nem értek egyet, hogy csak azért ne hagyj ott valamit, mert piacképes. Ennyi erővel mindenki menjen orvosnak mert az piacképes, hiszen beteg mindig lesz.


Akkor maradj infón, ha szívesen odaülsz feladatok elé. Akár programozás, akár matek, mert ezt fogod csinálni egész életedben. Ha nem is deriválni és integrálni fogsz, vagy sajátérték problémákat megoldani, de ezt és azt le kell majd programozni, amiben sokszor ott lesz a matek és a logika (főleg az utóbbi), emellé pedig a rutin.


Nem vagyok programozó ezt le kell szögezni, de én a mai napig szívesen leülök egy egy matekfeladatot, fizikafeladatot megoldani. Programozáshoz csak azért nem ülök le napi szinten, mert jelenleg van más dolgom + egy jó programok megírni rutin kell és idő, egy matek/fizika feladat megvan 20-30 perc alatt.


1 félévben én maradnék hiszen az ingyenes. Ha nagyon nem megy és nem tetszik én nem erőltetném, mert az első félév/év egy nagy beetetés és utána jön az igazán szopó rész amikor nem az alapozó tárgyak vannak.


Ja igen még egy kieg.

Attól lehetsz programozó, hogy nem megy az egyetemi matek, és attól nem feltétlenül leszel az, hogy megy. Emiatt sokan otthagyják az egyetemet és inkább dolgoznak. Relevánsabb tudás és nem szopatnak a hülye semmire se jó tárgyakkal.

2021. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt ne félj, csak 3 tárgyad fog erről szólni érdemben. Viszont érdemes időt szánni arra, hogy értsd valamennyire a matekot, sok más tárgy megértésében is segít.


Másrészt óbudais felsőbbéves vagyok ezen a szakon, a matekos tárgyaimat már átvészeltem, csak a valszám van vissza. Ha szükséged lenne segítségre, keress nyugodtan, legalább én is ismétlek vele. :)

2021. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

ui.: 3 hónap nem napi 8 óra matek:) Hanem 3 hónap úgy, hogy suliban vannak tárgyai és erre csak készülget:)

Közép matek egy vicc. Ami kicsit szar benne az a valszám, de amúgy baromi egyszerű.

2021. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy gyenge kérdező.


Az oktatás alacsony hatásfokú.


Nincs meg az átmenet a közép-emelt szintű érettségi és az egyetemi reálos tárgyak között!


Ezért buknak ki sokan!

2021. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
csak 3 tárgyad = bocsi, valamiért az első két félév dimat-analízis párosa összefonódott nekem :) Legyen inkább 5
2021. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Mivel kiszaladtam az állami keretből a korábbi diplomáim miatt, én már fizetek a képzésért, de egyébként felháborítónak tartom, hogy államilag támogatott képzésen mennyi embernek kell magántanárt fizetnie azért, hogy átmenjen egy tárgyból. És ennek nem is az OE a melegágya, vannak intézmények (inkább nem mondok neveket), ahol konkrétan fingatós a pót, hogy elmenj aláíráspótlóra és kifizesd a díját. És pár szerencsétlen gyökér abban méri az oktatás színvonalát, hogy milyen mértékben szorulsz arra, hogy máshonnan kérj segítséget és pénzt adj ki mindenféle extra anyagra. Komolyan nem bírom felfogni, mióta lett egy képzés minőségének az a mutatója, hogy mennyire hagyják magára az embert. Ennyi erővel a vizsgadíjat bőven elég lenne kifizetni, hiszen tanítani úgysem tanítanak meg tisztességesen, különben egy átlagos képességű diák át tudna menni a tárgyakból korrepetálás, mateking meg minden baromság nélkül, kizárólag az oktatók munkájára és a saját gyakorlására támaszkodva. És ismétlem: az OE ilyen szempontból még az összeszedettebbek közé tartozik sok oktatójával...
2021. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!