Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként lehet korrepet...

Egyetemistaként lehet korrepetálni gyerekeket?

Figyelt kérdés
Konkrétabban az érdekel, hogy egy természettudományos alapszakra járó (tehát nem tanárszakos) csinálhat-e ilyet.

2021. szept. 21. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csinálhat. Természetesen a gyerkenek/szülöknek tudni kell arról, hoyg még tanul az illetö és nem tanár.
2021. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
97%
Bárki "csinálhat ilyet", ha adózik utána. :D
2021. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Persze, de ha pénzt is kérsz érte, számlát ne felejts el adni.
2021. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Még nem aktuális a dolog, mert jelenleg még középiskolás vagyok, de szeretném előre feltérképezni a lehetőségeket ilyen téren.

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy ennek milyen feltételei vannak? Tehát valahonnan kell hozzá engedélyt kérni? Bárki bármiből tarthat korrepetálást (ha ért hozzá)?

Ha valakinek vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai, akkor az el tudná nekem mondani például azt, hogy általában hetente hány diákot és mennyiért vállalt?

Előre is köszönöm.

2021. szept. 21. 12:03
 5/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
49%

Ezt az oldalt olvasd végig! Ne csak az első választ!


[link]

2021. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Bárki bármiből tarthat, a 15 éves is "korrepetálhatja a 10 éves tesót, szomszédot, ismerős gyerekét... ha erre van igény.


A kérdés az, hogy milyen korosztályban szeretnéd csinálni, és hogy egyáltalán tudod-e csinálni. Vagyishogy van-e képességed arra, hogy átadd a tudásodat.


Feltétel? tanítani lassan mindenki taníthat :( Azt is, amihez nem ért.


Hogy értsd: én jó vagyok matekból. NAGYON jó. És jelenleg is tanulom, most már azt, hogy majd hogyan tanítsam. DE: eszembe nem jutna korrepetálni, különórát adni bárkinek is, amíg nem vagyok tisztában a módszertannal. Majd talán 1 év múlva. Ha megvan belőle a szigorlatom és a gyakorlatom.

2021. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Mindenki csinálhat mindent
2021. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

A korrepetálásban pont nem az a lényeg, hogy valaki nagyon jó legyen az adott tárgyból. Inkább az előny, ha valakinek nincs sok tehetsége hozzá, viszont szorgalommal, különböző tanulási módszerekkel sikerült legalább egy négyest elérnie. Ugyanis az ilyen ember tudja, hogy mik azok a dolgok, amiket a másik nem ért, és miért nem érti.

Én is nagyon jó voltam matekból, egyszer OKTV 7. lettem. De nem tudom elmagyarázni az unokaöcsémnek a másodfokú egyenlet megoldását, mert nem vágom, mit nem ért azon, hogy a képletbe kell behelyettesíteni a dolgokat. Viszont a némettel megszenvedtem, rengeteget kellett tanulnom a középfokúra. Abból bármikor elmagyarázok neki bármit középfokú szintig, és az a poén a dologban, hogy hasznos is neki a magyarázatom.

Szóval ha soha semmi problémád nem volt a matekkal, akkor tényleg jobban teszed, ha előbb megtanulod tanításmódszertant, és csak aztán kezdesz el tanítani.

2021. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!