Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen megérheti egy...

Felhasznalo0780 kérdése:

Egyetemen megérheti egy dologra jobban koncentrálni és abban nagyon elmélyedni?

Figyelt kérdés

Jogi egyetemmel kapcsolatos a kérdés, most lettem másodéves. Igazából mindegyik jogágat, jogterületet fantasztikusnak tartom, mindegyikben van érdekes és izgalmas rész (nyáron jobban beleástam magam a tantárgyakba, ugyanakkor természetesen még sokukat nem tanultam, hisz mint írtam, csupán most kezdtem a harmadik szemesztert).


Viszont van egy, ami igazán tetszik, a polgári jog (úgy en bloc), illetve azon belül is a társasági jog (pontosabban ez a kereskedelmi jogon belül helyezkedik el, csak a PTK szabályozza). Sajnos társasági jogot csak negyedéven fogunk elkezdeni tanulni, és itt lenne felétek a kérdésem: vajon érdemes lehet inkább rákoncentrálni arra, ami izgalomba hoz, amit akár TDK keretein belül is kutatnék, még ha a többi tárgynak ez a rovására is menne, például hármas vagy négyes lenne a bünti, jáb és/vagy az alkotmányjog(remélem nem voltam nagyképű a négyessel), vagy inkább haladjak szépen a mintatantervnek megfelelően?


Persze ahhoz, hogy eljussak egyáltalán olyan szintre, hogy társasági jogot tanuljak (sok szakirodalmat vásároltam a témában) korábban, mint a tervezett, szintén sok erőfeszítés kell.


Nos, nagyon szépen köszönöm a válaszolóknak az építő tanácsokat, tapasztalatokat illetve a véleményket, nagyon sokat segítenek!



2021. szept. 21. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, TDK-zz!
2021. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ergo részesítsem előnyben a személyes preferenciámat. Köszönöm szépen a visszajelzést!
2021. szept. 21. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ezzel már előre készülsz a pályádra, abban, ami vonz.
2021. szept. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést!
2021. szept. 21. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen igaza van az előző válaszolónak.
2021. szept. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen megéri, nekem sajnos kimaradt ez.
2021. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megtisztelő válaszaitokat!
2021. szept. 23. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!