Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők! Nem féltek hogy a...

Szülők! Nem féltek hogy a növekvő tanárhiány miatt nem tudnak majd tanulni a gyerekeitek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 24. 12:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
4%

10-es: tanultál már bármit saját akaratodból? Szerintem érdemes ezt kipróbálnod és akkor tudni fogod miről beszélek.


2 diploma után azzal dolgozom, amit magamtól tanultam meg otthon. Mert ez többet ért és naprakészebb volt, mint amit a tanároktól tanultam a magyar oktatási rendszerben.


És igen, az én álom-rendszeremben az oviban megtanulnak angolul olyan szinten, hogy akár már 6-8 évesen is tudjanak ezen a nyelven tanulni, mert azért lehet a lakosság kétharmadát sötétben tartani, mert csak a magyar nyelvű anyagokhoz férnek hozzá. Szerintem egy teljesen más ország lennénk, ha az emberek így tanulnának és fejlődnének.

2021. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

11

Hogyan is nézne ki ez nálad?

Ki tanítaná meg az óvodásokat angolul? Ki tanítaná meg őket olvasni, írni?


Igen sok mindent megtanultam már magamtól egyébként de nekem már van egy alapom hozzá. Te azonban már lehet túl sokat tanultál és nem látod hogy van akinek nincs alapja.


Az oktatási rendszer egyébként szerintem is szörnyű.

2021. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%
2021. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
67%
Íme, a gyerekek saját maguktól, közösen, egymást segítve tanulnak, és élvezik!
2021. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

13,14


Szeretem a Ted es videókat. Köszi hogy elküldted.

Érdekes volt azonban ez nem válasz igazán a kérdésre.


Ez ott ilyen keretek közöt bizonyos szinten igen működik. Azonban normális szinten már rengeteg probléma merülne fel.


Például

Az ottani gyerekek is már mondták hogy kellene jobb processzor és ott is látszott hogy játszottak a gépen. Tehát igen tanították egymást és tanultak is egy bizonyos szintig de ha már ott vannak a játékok és tudnak annyit hogy rendesen tudjanak játszani akkor mi akadályoza meg őket abban hogy játszanak? Miért tanulnának újatt ha ott a játék és ahoz már tudnak mindent?


Mi van az annyira nem szociális gyerekekkel? A kiközösiteteket ki fogja tanítani?

Ha egy gyerek nem akar tanulni a másik gyerek nem valószinű hogy rávenné a tanulásra.

Ezenfelelül mi lenne a konfliktusokkal? Például ha a gyerek és a tanára aki most egy másik gyerek össze vesznek és össze verekednek. Senki nincs ott hogy leállítsa a bunyót.

Ezzen felül lehet a diákot valami nem érdekli de a tanár megmutatja neki azt hogy az is érdekes és késöbb azzal fog foglalkozni.

Én nem láttom hogy ez a rendszer hogy juttatna el valakit egy éretségi vagy diploma szintre.

Plusz arról nem is beszélve hogy akkor a gyerekeknek fizetnénk hogy tanítsák a gyerekeket?



Egyébként persze vannak rossz tanárok is de ha talán meg lennének fizetve akkor több tanár lenne és akkor az iskolák jobban tudnának válogatni hogy a jókat vegyék fel és ne azt aki csak megnyomorítja a diákokat.


Amúgy ne érts félre nem azt mondom hogy nem lehet megvalósítani csak hogy sok a probléma amire megoldást kéne találni elötte.

(Vagy szokásos módon bevezetni aztán majd utólag megpróbálják megoldani)


Amíg ez nincs addig azonban kellenek a tanárok.

2021. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%

Itt egy másik változat is,

[link] nem tudom az előzőben lehet nem volt szó a felhő nagyikról, akik segítik a gyerekeket. A gyerekek különböző kérdéseket kapnak, amelyekre keresik a választ. Nem tökéletes ez a rendszer, persze, de a semmihez képest maga a mennyország

2021. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Te úgy gondolod amúgy hogy ezt megtudnád valósítani a saját gyerekednek ha szükséges lenne?


Csak mert ez a kijelentés egy dolog

"Nem kell tanár ahhoz, hogy valaki tanulni tudjon. Ha interneted és angol nyelvtudásod van, mindened megvan ahhoz, hogy tanulj. "


De ha a maradék tanár is elfog tűnni akkor mit fogsz csinál?

Munka mellett tanítgatod otthon a gyereket? vagy átküldöd a haverjához hogy tanuljon tőle? leültetted a gép elé hogy tanuljon?

2021. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A volt matek tanárom csinált egy érettségis felkészítős oldalt, szerintem ez jó ötlet. A mateknál éppen az a baj, hogy sokan lemaradnak, és elhiszik magukról hogy hülyék. Így viszont a saját tempódban tudnál haladni, a kérdéseidet ugyanúgy felteheted, csak épp neten keresztül. Az embert persze nem lehet helyettesíteni, szóval nem, nem gondolom hogy ezt általánosan be kellene vezetni. Ez különösen az elmaradott településeken jó dolog, ahol alig van tanár. Nem tudom, ismered-e a Khan academyt, magyarázó videók mindenféle témában-biológia, kémia, matek, fizika, történelem.
2021. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha jól értem szerinted is szükség van a tanárokra. Akkor azonban szerinted is probléma lenne ha el tűnének.
2021. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Persze
2021. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!